Навукоўцы супраць гвалту!

13 жніўня 2020

Беларускія навукоўцы звяртаюцца да ўладаў з патрабаваннем неадкладна спыніць любы гвалт у адносінах да мірных грамадзян і вызваліць усіх затрыманых дэманстрантаў і палітзняволеных.

Пад зваротам падпісаліся ўжо больш за тысячу вучоных, выкладчыкаў, супрацоўнікаў навуковых устаноў Рэспублікі Беларусь. Зварот адкрыты для далучэння.

Адноўлена: па стане на 14.08.2020 ужо 2 301 подпіс.

Тэкст звароту.

Савет Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь

Палата прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь

Савет Міністраў Рэспублікі Беларусь

Савет Бяспекі Рэспублікі Беларусь

Міністэрства ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь

Міністэрства інфармацыі Рэспублікі Беларусь

Міністэрства абароны Рэспублікі Беларусь

Генеральная Пракуратура Рэспублікі Беларусь

Следчы камітэт

Міністэрства замежных спраў

Мы, грамадзяне Рэспублікі Беларусь, узрушаныя падзеямі апошніх некалькіх дзён.

9 жніўня 2020 года, падчас правядзення выбараў Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь па дадзеных незалежных назіральнікаў і па сведчаннях выбаршчыкаў мелі месца масавыя фальсіфікацыі, зафіксаваныя шматлікія парушэнні выбарчага кодэкса. У многіх выпадках члены камісій пакідалі выбарчыя ўчасткі ў суправаджэнні міліцыі і атрадаў АМАП, забіраючы з сабой гатовыя пратаколы з мэтай стварыць перашкоды для азнаямлення з імі выбаршчыкаў, што з’яўляецца грубейшым парушэннем заканадаўства. Мы не давяраем афіцыйна агучаным вынікам выбараў і адчуваем найглыбейшую незадаволенасць тым, якім чынам яны былі арганізаваныя і праведзеныя.

Нас глыбока раняць і абураюць дзеянні сілавых структур Рэспублікі Беларусь, якія неабгрунтавана прымяняюць у апошнія дні беспрэцэдэнтную па маштабе і жорсткасці сілу ў адносінах да тысяч мірных беларусаў. Выкарыстанне спецсродкаў (гумавых куль, светлашумавых гранат, слезацечнага газу), вадамётаў і іншай спецтэхнікі, а таксама прымяненне фізічнага гвалту з боку сілавых структур падчас мірных акцый пратэсту супраць бяззбройных людзей парушае грамадзянскія правы, гарантаваныя артыкулам 35 Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь. Вядома, што ёсць загінулыя і цяжкапараненыя. Мы патрабуем правядзення незалежнага раследавання кожнага акта жорсткасці і гвалту з боку сілавых структур.

Мы лічым абмежаванне доступа да інтэрнэту на тэрыторыі Рэспублікі Беларусь у апошнія дні наўмысным парушэннем нашых правоў на доступ да праўдзівай і своечасовай інфармацыі, гарантаваных артыкулам 34 Канстытуцыі РБ. Мы заклікаем усіх адказных за адключэнне інтэрнэту не паўтараць падобнае ізноў, паколькі гэта прыводзіць да цяжкіх эканамічных і сацыяльных наступстваў для ўсіх грамадзян незалежна ад іх палітычных перакананняў.

Мы заклікаем як дзяржаўныя, так і незалежныя СМІ ўстрымацца ад ужывання слоў нянавісці ў адносінах да прадстаўнікоў сілавых структур і мірна пратэстуючых грамадзян. Рэдактары і журналісты, на вас зараз ляжыць вялізная адказнасць за тое, як вырашыцца гэтая сітуацыя, якая не павінна ні ў якім выпадку перарасці ў канфлікт з прымяненнем зброі. Будзьце абачлівымі, не забывайце, што сярод людзей, якія выйшлі на вуліцы, могуць быць вашы блізкія.

Мы, вучоныя, выкладчыкі, супрацоўнікі навуковых устаноў Рэспублікі Беларусь, што падпісаліся ніжэй, патрабуем:

  • неадкладна спыніць любы гвалт у адносінах да мірных грамадзян;
  • вызваліць усіх затрыманых дэманстрантаў і палітзняволеных.

Лічым дзеянні сілавых структур незаконнымі, непрымальнымі і парушаючымі Канстытуцыю Рэспублікі Беларусь, паколькі чалавек, яго правы, свабоды і гарантыі іх рэалізацыі з’яўляюцца найвышэйшай каштоўнасцю і мэтай грамадства і дзяржавы (артыкул 2 Канстытуцыі РБ).

Далучыцца да звароту можна ТУТ.

Спіс падпісантаў:

Обновлен: 14 Августа, 23:00
Всего 2301 подписавшийся
  1. Bylina Vadzim, Інстытут палітычных даследаванняў “Палітычная сфера”
  2. Dalivelya Olga, PhD, BSPU
  3. Dawydouskaja Natalla, ТАА “Папуры”
  4. Didier Irina, Assistant Professor clinical medicine, Vanderbilt University Medical Center
  5. Dyubkov Vladimir, PhD, Institute of IT&Business Administration
  6. Gyoren Aylin, MSLU
  7. Karman Alena, BSU
  8. Karnitski Alex, Master of engineering, Korea Institute of Science and Technology
  9. Kasyanik Valery, Brest State Technical University
  10. Klyha Aleksand, BSMU
  11. Lukashanets Dzmitry, Кандидат биологических наук, НПЦ по биоресурсам
  12. Makowsky Andrew, Ph.D, BSUIR
  13. Malevich Pavel, Dr. rer. nat., Technical University of Munich
  14. Mantsevich Liliya, BSU
  15. Marianna Kosaya, Campanella Children’s Choir
  16. Meyer Anna, Praxis
  17. Naletov Ivan, Аспирант, БГУ
  18. Narbutas Sigitas, doctor, The Wroblewski Library of the Lithuanian Academy of Sciences
  19. Niamkevich Ihar, Кандидат исторических наук, Гомельский государственный университет имени Ф. Скориныи
  20. Petrushina Tatiana, No, BSU
  21. Rak Irina, BNTU
  22. Rebrova Elena, Бгуфк
  23. Rozum Nastassia, University of Bielefeld
  24. Rusak Olga, БГЭУ
  25. Savko Marina, PhD, BSU
  26. Sherbaf Almas, PhD, BSPU
  27. Shibut Irina, BSU
  28. Shishko Nadezhda, Магистр технических наук, БНТУ
  29. Smaliukienė Gražina, Magistras, LMAVB
  30. Szulakowska Urszula, PH. D (doctorate) University of Sydney, University of Leeds
  31. Tsalko Dzmitry, Магистр архитектуры, БелГУТ
  32. Tumilovich Anastasiya, ИБОХ НАНБ
  33. Vasilueva Lyudmila, Кандидат медицинских наук, БГМУ
  34. Абашкин Виктор, Институт биофизики и клеточной инженерии
  35. Абрашина-Жадаева Наталья, Доктор физико-математичеких наук, Белорусский государственный университет
  36. Авдевич Любовь, Институт социологии НАН Беларуси
  37. Аверина Ирина, Брестский государственный иехнический университет
  38. Аверина Наталия, Доктор биологических наук, Институт биофизики и клеточной инженерии ран
  39. Аверьянова Виктория, Кандидат наук, ГГУ имени Франциска Скорины
  40. Авласенко Игорь, кандидат исторических наук, Белорусский государственный университет
  41. Автухович Татьяна, Доктор филологических наук, Гродненский государственный университет
  42. Агафонова Елена, Томский государственный педагогический университет
  43. Агеенкова Екатерина, Кандидат психологических наук, Бгпу им. М. Танка
  44. Адаменко Елена, кандидат медицинских наук, БелМАПО
  45. Адамский Алексей, Бакалавр, УО БГМК им. Г. Ширмы
  46. Адамчик Сергей, НИИ ПФП БГУ
  47. Адамчук Дмитрий, БГУ
  48. Акимова Ольга, Магистр, Минский государственный дворец детей и молодежи
  49. Акимова Тамара, ГО НПЦ НАН Беларуси по материаловедению
  50. Акишина Екатерина, Институт физико-органической химии НАН Беларуси
  51. Аксёнова Елена, кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  52. Акуленко Елена, кандидат филологических наук, МГЛУ
  53. Акулич Владимир, Кандидат экономических наук, БГЭУ
  54. Акулова Ольга, БГУ
  55. Алейникова Вера, Институт природопользования НАН Беларуси
  56. Александров Денис, Кандидат медицинских наук, БГМУ
  57. Александровна Кусенкова, Гомельский областной клинический кожвендиспансер
  58. Алексеева Алеся, ГНУ “Институт физиологии НАН РБ”
  59. Алексеева Екатерина, кандидат философских наук, ГУО “Институт подготовки научных кадров НАН Беларуси”
  60. Алексеева Елена, УО БГМУ
  61. Алексеева Елена, ЦБС НАН Беларуси
  62. Алексеенко Маргарита, РУП «НПЦ по продовольствию»
  63. Алешкевич Владимир, Канд.пед. наук, БГПУ им. М. Танка
  64. Алтынцева Елена, Кандидат педагогических наук, БГПУ имени Максима Танка
  65. Алёхина Алина, к.э н., БГУИР
  66. Алёшина Екатерина, МГЛУ
  67. Аммон Марына, кандыдат філалагічных навук, Гомельскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Ф. Скарыны
  68. Ананьев Валерий, Кандидат социологических наук, БГУ
  69. Андреева Ольга, ГНУ Объединенный институт машиностроения НАН Беларуси
  70. Андрончик Ксения, БГУ, химический факультет
  71. Андрущук Владимир, Кандидат медицинских 6аук, РНПЦ Кардиология
  72. Аниперков Вадим, Кандидат исторических наук, Институт истории НАН Беларуси
  73. Анискевич Евгений, БГУ, химический факультет
  74. Аниховская Ирина, РУП “НПЦ НАН Беларуси по животноводству”
  75. Антанович Артём, Кандидат химических наук, Институт физики им. Б.И. Степанова Национальной академии наук
  76. Антипов Вадим, БГУИР
  77. Антипова Ольга, Институт физиологии
  78. Антонович Жанна, Кандидат медицинских наук, БГМУ, кафедра кардиологии и внутренних болезней
  79. Антропов Николай, Кандидат филологических наук, Институт языкознания им. Якуба Коласа
  80. Анфилец Сергей, Брестский государственны технический университет
  81. Анцыпов Никита, Без степени, БНТУ
  82. Анцімонік Наста, БДУ
  83. Апанаасович Наталья, Магистр, Полоцкий государственный университет
  84. Арабей Віталій, кандыдат архітэктуры, БНТУ
  85. Арефьева Ольга, БГУ
  86. Аринович Александра, РНПЦ эпидемиологии и микробиологии
  87. Артем Зятиков, Магистр, БГМУ
  88. Артемьева Юлия, Магистр, ИБОХ
  89. Артёменко Кирилл, БНТУ
  90. Артёменко Светлана, К.т.н., БрГТУ
  91. Артёмов Роман, Не имею, БНТУ
  92. Архипенко Константин, РУП “НПЦ НАН Белоруссии по животноводству”
  93. Асадчий Андрей, ГП “ИЭ НАНБ”
  94. Асадчий Виктор, Кандидат физ.- мат. наук, ГГУ им Ф. Скорины
  95. Аскари Арьян, магистр филологических наук, БГУ, кафедра языкознания и страноведения Востока
  96. Аскірка Валянцін, Гродзенскі дзяржаўны універсітэт імя Янкі Купалы
  97. Астапович Ксения, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по материаловедению”
  98. Асташко Дмитрий, кандидат химических наук, Белорусский государственный университет
  99. Атесленко Екатерина, ГНУ “Центральный ботанический сад НАН Беларуси”
  100. Атрошко Михаил, Магистр биологических наук, ISEI BSU
  101. Ахременко Дмитрий, Институт Машиностроения НАН РБ
  102. Ахремчук Даниил, БНТУ
  103. Ашихмина Наталья, ИЭБ НАНБ
  104. Аэаров Алексей, к.ф.м.наук, БГУ
  105. Бабкоў Ігар, кандыдат філасофскіх навук, Інстытут філасофіі НАН Беларусі
  106. Бабіч Юрый, Кандыдат філалагічных навук, Віцебскі дзяржаўны ўніверсітэт імя П.М. Машэрава
  107. Багашов Евгений, Научное учреждение “ОИЭЯИ – Сосны”
  108. Базаревская Тереза, МГЛУ
  109. Базылевич Владислав, Институт физики НАН БЕЛАРУСИ
  110. Бакутенко Иван, Институт генетики и цитологии
  111. Балмаков Алексей, к.ф.-м.н., ГГУ им. Ф.Скорины
  112. Балмакова Анастасия, БГУ
  113. Балуненко Ирина, кандидат искусствоведения, ГНУ “Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы НАН Беларуси”
  114. Балуш Татьяна, Кандидат филологических наук, МГЛУ
  115. Балыш Елена, Кандидат медицинских наук, Белорусский государственный медицинский университет
  116. Баль Наталия, кандидат педагогических наук, БГПУ
  117. Бальцевич Полина, БГУ, Биологический факультет
  118. Банах Ирина, к.ф.н., Гродненский государственный университет им. Янки Купалы
  119. Бандацкая Майя, кандидат медицинских наук, БГМУ
  120. Бандурына Крысціна, Магістр філалагічных навук, Выдавецкі дом “Звязда”
  121. Бандюк Николай, БелГУТ, Гомель
  122. Барадзіна Ксенія, ГНУ “Институт биоорганической химии НАН Беларуси”
  123. Баран Мария, Отсутствует, БГУ, биофак, кафедра зоологии
  124. Баранкевич Лилия, Кандидат искусствоведения, доцент, БГАМ
  125. Баранова Наталья, Обольская средняя школа
  126. Баранова-Згро Ольга, БГАМ
  127. Барановский Александр, д.х.н., ИБОХ
  128. Бараноўская Валерыя, бакалавр, Аптека
  129. Барейко Анна, Без степени, Институт микробиологии НАН Беларуси
  130. Баркоўскі Павел, кандыдат філасофскіх навук, Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт
  131. Бародка Сяргей, БДУ
  132. Барткевич Анастасия, Белорусский государственный университет
  133. Барысенка-Клепач Наталля, БДУ
  134. Басалай Анастасия, ГНУ “Институт физиологии НАН Беларуси”
  135. Баханов Андрей, Институт социологии
  136. Баханович Екатерина, БГЭУ
  137. Баценко Ирина, Кандидат педагогических наук, Частный образовательный бизнес
  138. Башлаков Геннадий, Кандидат экономических наук, Гомельский государственный университет имени Франциска Скорины
  139. Башлакова Ольга, Кандидат экономических наук, Гомельский государственный университет имени Ф.Скорины
  140. Безмацерных Дар’Я, магістр гістарычных навук, Нацыянальны гістарычны архіў Беларусі
  141. Безручко Инна, Бакалавр, Korean institute of science and technology
  142. Бекиш Андрей, Кандидат химических наук, ИФОХ НАН
  143. Бекиш Владимир, Институт тепло-и массообмена
  144. Бекиш Юлия, Кандидат химических наук, ИФОХ НАН БЕЛАРУСИ
  145. Белановская Елена, Без степени, БНТУ
  146. Белая Ольга, ГНУ “Институт социологии НАН Б”
  147. Белая Светлана, БГУ
  148. Белевец Вадим, Кандидат исторических наукоёмких, Белорусский государственный университет
  149. Белокрылова Вера, Кандидат философских наук, Институт философии НАН Беларуси
  150. Белоус Дмитрий, магистр физико-математических наук, ЗАО “ИИИИТ”
  151. Белоусов Георгий, НИИ ФХП БГУ
  152. Белько Виктор, Кандидат физ.-мат. наук, БГУ
  153. Бенедиктович Алла, Гиназия-колледж искусств им. И.О.Ахремчика
  154. Бережная Анастасия, Кандидат биологических наук, Институт микробиологии НАН Беларуси
  155. Березянко Иван, НИИ ФХП БГУ
  156. Береснев Дмитрий, магистр экономических наук, Институт экономики НАН Беларуси (уволился 10 августа 2020 года)
  157. Бернат Вячеслав, PhD, Quantapore
  158. Берник Василий, Институт математики НАН Беларуси
  159. Бесараб Геннадий, РУП “НПЦ НАН Беларуси по животноводству”
  160. Бесараб Наталья, Магистр, БГУ
  161. Бесараб Сергей, ИОНХ НАН Беларуси
  162. Беспалый Алексей, РУП «Институт рыбного хозяйства» РУП «Научно-практический центр НАН Беларуси по животноводству»
  163. Беспальчук Андрей, к.м.н., БГМУ
  164. Бильдюк Денис, мтн, БГУИР
  165. Бирюкова Татьяна, Научная библиотека БНТУ
  166. Благенкова Наталья, БГУ
  167. Благовещенская Татьяна, БНТУ
  168. Благодерова Екатерина, Кандидат филологических наук, Белорусский государственный технологический университет
  169. Бладыко Юрий, Кандидат технических наук, БНТУ
  170. Блажко Владислав, ОИПИ
  171. Близнюк Зинаида, БГАТУ
  172. Близнюк Наталья, Кандидат с.- х. наук, УО БГАТУ
  173. Блінов Ігор, немає, Одеський Національний політехнічний університет
  174. Бобарикина Анжела, БГУ
  175. Бобко Татьяна, кандидат филологических наук, БГУ
  176. Бобков Андрей, БГУИР
  177. Бобкова Мария, Магистр физ.мат.наук, ОИЭЯИ-Сосны
  178. Бобок Наталья, кандидат медицинских наук, БГМУ
  179. Боганева Елена, Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы
  180. Богач Владимир, Институт энергетики НАН Беларуси
  181. Богач Максим, БГУ
  182. Богдан Николай, НИИ ФХП БГУ
  183. Богданова Анна, Магистр пед. наук, Фундаментальная библиотека БГУ
  184. Богданова Елена, БНТУ
  185. Богданова Марина, Кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии Национальной академии наук Беларуси
  186. Богданова Наталия, К.ф.н., МГЛУ
  187. Богданова Наталия, МГЭИ им.А.Д. Сахарова Бгу
  188. Богданович Алла, Гимназия 9 г.Минска
  189. Богданович Андрей, Кандидат исторических наук, БНТУ
  190. Богданович Иван, НАН РБ
  191. Богданович Ринат, К.т.н., Физфак, БГУ
  192. Божко Дмитрий, РНПЦ “Кардиология”
  193. Бойко Игорь, кандидат технических наук, БНТУ
  194. Бойко Марина, Кандидат психологических наук, Филиал РГСУ в г. Минске
  195. Бойко Яна, Унитехпром БГУ
  196. Бокуть Ольга, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  197. Болбас Наталья, БНТУ
  198. Болотина Екатерина, НИИ ФХП БГУ
  199. Болотник Елена, Кандидат наук, Институт микробиологии НАН Беларуси
  200. Большакова Владислава, ГНУ Ниэи Министерства экономики Республики Беларусь
  201. Большакова Дарья, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  202. Большунова Илона, Без степени, БГУ
  203. Бондарев Алексей, НИИ ЯП
  204. Бондарь Иван, ФПМИ БГУ
  205. Бондарь Марина, РНПЦ ЭПИДЕМИОЛОГИИ И МИКРОБИОЛОГИИ
  206. Бондарёнок Екатерина, Бнту
  207. Бонцевич Игорь, Институт порошковой металлургии
  208. Борбовская Александра, ГНУ ОИМ НАН РБ
  209. Бордачева Наталья, БГУ
  210. Борисевич Мария, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  211. Борисеева Елена, кандидат филологических наук, БГУ
  212. Борисов Кирилл, НИИ ЯП БГУ
  213. Бородавко Евгения, НИЭИ Минэкономики
  214. Бородавченко Ольга, НПЦ по материаловедению
  215. Бородачева Елена, Институт социологии
  216. Бортник Игорь, Кандидат философских наук, Полоцкий государственный университет
  217. Бортулева Наталья, БГПУ
  218. Борушко Анна, БелМАПО
  219. Босак Виктор, Доктор наук, Бгсха
  220. Босько Иван, Магистр химических наук, ОИПИ НАН Беларуси
  221. Ботеновская Екатерина, Кандидат экономических наук, БГУ
  222. Ботяновская Камилла, НИПИ БНТУ
  223. Бохан Алена, кандыдат мастацтвазнаўства, дацэнт, Установа адукацыі “Беларуская дзяржаўная акадэмія мастацтваў”
  224. Бохоннко Виктор, ОИМ
  225. Брадзіхіна Ала, кандыдат філалагічных навук, ГДУ імя Ф. Скарыны
  226. Бразгуноў Аляксандр, кандыдат філалагічных навук, Інстытут літаратуразнаўства імя Янкі Купалы
  227. Бранавец-Янковіч Вольга, магістр, БДУ
  228. Брановец Павел, магистр филологических наук, БГУ
  229. Брежнева Надежда, БГУ
  230. Бручковский Илья, НИИПФП им. А.Н. Севченко
  231. Брыкова Александра, Кандидат психологических наук, Институт инклюзивного образования БГПУ
  232. Бугаевская Мария, Бакалавр/Специалист, НИИ ЯП БГУ
  233. Будник Елизавета, МГЛУ, кафедра стилистики
  234. Будник Николай, Магистр г-м наук, БелНИПИнефть
  235. Будникова Елена, Кандидат филологических наук, МГЛУ
  236. Будникова Ольга, ГГУ им. Ф. Скорины
  237. Буйко Цімур, НАН Беларусі
  238. Буйленков Павел, БелГУТ
  239. Буйницкая Светлана, Институт микробиологии НАН РБ
  240. Букляревич Анна, БГУ
  241. Букотина-Исупова Евгения, Исследователь, русская литература, Учреждение образования Полоцкий государственный университет
  242. Буланова Клавдия, Кандидат наук, БГУ МГЭУ им. Сахарова А.Д
  243. Булатовский Алексей, Магистр биологических наук, Институт микробиологии НАН Беларуси
  244. Булда Кирилл, Магистрант, ГУ РНПЦ Эпидемииологии и микробиологии
  245. Булыго Елена, кандидат философских наук, БНТУ
  246. Бунас Анастасия, Бакалавр, РНПЦ эпидемиологии и микробиологии
  247. Бундюкова Виктория, ГО “НПЦ НАН Беларуси по материаловедению”
  248. Бунеева Дар’Я, Кандыдат мастацтвазнаўства, ДНУ “ЦДБКМіЛ НАН Беларусі”
  249. Бунцевич Надежда, Белорусская государственная академия музыки
  250. Бурачевский Андрей, БГУ, физический факультет
  251. Бурая Вероника, НИЭИ Минэкономики
  252. Бураўкін Аляксей, Кандыдат тэхнічных навук, Аб’яднаны інстытут праблем інфарматыкі НАН Беларусі
  253. Бураўкін Павел, Магістар, Гуманітарны ліцэй імя Якуба Коласа
  254. Буренкова Юлия, Ибох НАН РБ
  255. Буров Андрей, БрГУ им. А.С.Пушкина
  256. Буров Станислав, ДСК
  257. Бурть Екатерина, Институт физико-органической химии НАН Беларуси
  258. Бурчик Наталия, Центральный ботанический сад НАН Беларуси
  259. Бурый Артём, Аспирант, БГУ, физический факультет
  260. Бусева Жанна, Кандидат биологических наук, ГНПО НПЦ НАН БЕЛАРУСИ по биоресурсам
  261. Буславский Александр, БГУ
  262. Бусло Александр, Гурт
  263. Бусько Сергей, кандидат наук, БГУФК
  264. Бут-Гусаим Владимир, УО “Гродненский государственный медицинский университет”
  265. Бутрим Сергей, Кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  266. Бухаров Сергей, Кандидат технических наук, ИММС НАН Беларуси
  267. Буховец Татьяна, Кандидат экономических наук, БГЭУ
  268. Буча Андрей, кандидат исторических наук, Минский филиал Российского экономического университета
  269. Бушмакина Ирина, к.б.н., Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси
  270. Быкова Наталья, Кандидат географических наук, Институт природопользования
  271. Быченок Дмитрий, к.ф.-м.н., НИИЯП БГУ
  272. Бярнацкі Аляксандр, ДНУ “Цэнтр сістэмнага аналізу і стратэгічных даследаванняў НАН Беларусі”
  273. Вага Ирина, ГНУ “Институт жилищно-коммунального хозяйства НАН Беларуси”
  274. Важнова Анастасия, Магистр технических наук, Институт порошковой металлургии имени академика О.В. Романа
  275. Вайдзелевiч Аляксей, кандыдат фіз-мат навук, Інстытут матэматыкі НАН Беларусі
  276. Вайдо Дмитрий, Бакалавр наук, Калифорнийский университет в Лос-Анджелесе
  277. Вайтович Александр, Магистр технических наук, БНТУ
  278. Вайтусёнок Алексей, НИИ ФХП
  279. Вайханская Татьяна, Кандидат медицинских наук, Республиканский научно-практический центр ‘Кардиология’
  280. Вакула Светлана, Кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  281. Вакулич Наталья, Магистр, исследователь экономических наук, БрГТУ
  282. Валицкий Сергей, Кандидат технических наук, Пенсионер
  283. Валодзін Уладзімір, MRes in history, European University Institute
  284. Валодзіна Таццяна, Доктар філалагічных навук, НАН Беларусі
  285. Валынкін Ігар, Магістр гістарычных навук, Центральны райвыканкам г. Мінска
  286. Ванхадло Ирина, РНПЦ детской хирургии
  287. Варабей Марына, без ступені, Інстытут літаратуразнаўства Цэнтра даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі
  288. Варакса Татьяна, Ибох НАН Беларуси
  289. Вараксин Эдуард, БНТУ ЭФ кафедра “Электрические системы”
  290. Варанчук Валерия, БГУ, химический факультет
  291. Варенова Тамара, Кандидат педнаук, БГПУ
  292. Варивончик Иван, Доктор исторических наук, БГПУ
  293. Варонько Ирина, Кандидат медицинских наук, БГМУ
  294. Василевский Константин, кандидат физико-математических наук, БГУ
  295. Василенко Анна, УО БГМУ
  296. Василенко Ирина, кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  297. Васильков Дмитрий, Кандидат физ.-мат. наук, БГУ
  298. Васюкевич Наталья, Не, БГУ
  299. Васільева Ірына, Цэнтрдаследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі
  300. Вашкевич Галина, кмн, БелМАПО
  301. Вашкевич Григорий, Магистр технических наук, БГУИР
  302. Вашкевіч Аляксандр, кандыдат юрыдычных навук, Еўрапейскі гуманітарны універсітэт
  303. Ващенко Светлана, Кандидат химических наук, БГУ, химический факультет
  304. Ваўчанкоў Уладзімір, Кандыдат навук, БДПУ імя Максіма Танка
  305. Вежновец Андрей, ЗАО “НАУЧСОФТ”
  306. Велигуров Павел, магистр, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  307. Величко Екатерина, Магистр, УК “Брестский областной краеведческий музей с
  308. Велько Оксана, БГУ
  309. Венглинская Екатерина, НУ ОИЭЯИ – Сосны
  310. Веремейчик Анжелика, Кандидат биологических наук, БГУФК
  311. Вериго Вадим, Кандидат исторических наук, ООО “Док-Консалт”
  312. Вернікоўская Алена, Выдавецкі дом “Беларуская навука” НАН Беларусі
  313. Верпечынскіс Вікторыя, МДЛУ
  314. Верчак Константин, Институт энергетики НАН Беларуси
  315. Вершицкая Ирина, Институт экспериментальной ботаники НАН Беларуси
  316. Ветелкина Анна, БГУ, экономический факультет
  317. Виктория Виктория, БНТУ
  318. Винокурова Анастасия, PhD, Жешувский политехнический университет (бывшее)
  319. Винтер Маргарита, Институт Микробиологии НАН РБ
  320. Виринскач Анна, РНПЦ эпидемиологии и микробиологии
  321. Вискуп Александр, НИИ ФХП БГУ
  322. Вихренко Вячеслав, Доктор физ.-мат. наук, БГТУ
  323. Вишневский Константин, К.т.н., БГТУ
  324. Владимиров Иван, БрГУ им. А.С. Пушкина
  325. Владыко Ксения, Бакалавр, Институт физики имени Степанова
  326. Власава Настасся, Кандидат биологических наук, ГНУ «Центральный ботанический сад Национальной Академии наук Беларуси»
  327. Власовец Татьяна, УЗ “Бобруйский родильный дом”
  328. Власукова Людмила, кандидат физико-математических наук, Белорусский государственный университет
  329. Внуковіч Юрый, Кандыдат гістарычных навук, Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі
  330. Вознячук Ирина, Кандидат биологических наук, Институт экспериментальной ботаники
  331. Войнило Анна, УО “БГПУ им. М. Танка”
  332. Войнич Оксана, УО “БГТУ”
  333. Войтенкова Алина, Университет Сассекса, Брайтон, Великобритания
  334. Войтехович Александр, Белорусский государственный экономический университет
  335. Войтехович Мария, БГУ, биологический факультет
  336. Войтехович Сергей, к.х.н., НИИ ФХП БГУ
  337. Войтович Александр, доктор физ.-мат. наук, академик, Институт физики НАН Беларуси
  338. Войтович Дмитрий, кандидат физ.-мат. наук, раньше БГУ, сейчас ООО “Сток”
  339. Войцеховская Наталья, Институт тепло- и массообмена имени А.В. Лыкова НАН Беларуси
  340. Волкаў Мікола, кандыдат гістарычных навук, Інстытут гісторыі НАН Беларусі
  341. Волков Алексей, РНПЦ Кардиология
  342. Волков Василий, Д.ф.-м.н., БГУ
  343. Волкова Любовь, БГПУ
  344. Волкович Александр, кандидат сельскохозяйственных наук, БГТУ
  345. Волонцевич Елена, Какнд. Экон. Наук, НИЭИ Министерства экономики;. БГЭУ
  346. Волорова Наталья, Кандидат технических наук, БГУИР
  347. Волчак Святлана, БДУ, факультэт радыёфізікі і кампьютарных тэхналогій
  348. Волчек Оксана, кандидат филологических наук, Компьютерная Академия ШАГ
  349. Волченко Алина, Кандидат наук, Рнпц психического здоровья
  350. Волчкевич Татьяна, БГУ
  351. Волчкова Галина, Бгу
  352. Воробьева Елена, Кандидат экономических наук, Институт Бизнеса БГУ
  353. Воробьева Инга, Кандидат культурологии, Кафедра Культурологии БГУ
  354. Воробьева Людмила, Кандидат экономических наук, Бгу
  355. Воронина Снежана, Институт социологии
  356. Воронович-Солоневич София, НИУ «Институт ядерных проблем» БГУ
  357. Врублевский Вадим, Кандидат исторических наук, Национальный исторический архив Беларуси
  358. Вылегжанин Денис, Кандидат физико-математический наук, Белорусский государственный университет
  359. Высоцкая Зинаида, БГУ
  360. Высоцкая Марина, ГНУ
  361. Вязов Евгений, К. б. н., Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси
  362. Вячорка Ружана, ІПНК
  363. Гавин Тадеуш, Доктор истории хабилитированный, Варшавский Университ
  364. Гавриловец Виктор, НИИ ЯП БГУ
  365. Гаджиева Фатима, Кандидат медицинских наук, ГрГМУ
  366. Гайдук Алексаедр, Институт микробиологии
  367. Гайдук Диана, Брестский региональный центр социально-экономических исследований НИЭИ Минэкономики РБ
  368. Гайдук Юлиан, Белгосуниверситет, химический факультет
  369. Гайдукевич Вероника, Ифох НАН Беларуси
  370. Галиновский Антон, К.т.н., —
  371. Галиновский Дмитрий, Кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  372. Галиновский Николай, К. Х. Н., Институт химии новых материалов НАН Беларуси
  373. Галич Людмила, БГПУ
  374. Галкоўскі Аляксандр, ДНУ “Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАНБ”
  375. Галуза Татьяна, Бакалавр искусств, Минский государственный колледж искусств
  376. Галуц Ольга, Полесский аграрно-экологический институт НАН Беларуси
  377. Гамзюк Ольга, УО “БГЭУ”
  378. Ганчар Елена, К. М. Н., Гргму
  379. Ганчарык Ганна, ДМШІ нумар 2
  380. Гапанькова Елена, ИФОХ НАН БЕЛАРУСИ
  381. Гапоненка Ірына, Доктар філалагічных навук, БДУ
  382. Гаранин Сергей, Кандидат филологических наук, Институт языкознания ЦИБКЯЛ
  383. Гарбачова Вольга, кандыдат гістарычных навук, БДУ
  384. Гарбузова Анастасия, БГУ, ЭФ
  385. Гардзіенка Наталля, кандыдат гістарычных навук, Беларускі дзяржаўны архіў-музей літаратуры і мастацтва
  386. Гаркуша Екатерина, БГУ
  387. Гаршкоў Аляксандр, магістар гістарычных навук, Гродзенскі дзяржаўны музей гісторыі рэлігіі
  388. Гатальский Роман, Магистр, БНТУ
  389. Геворкян Ваагн, Магистр, МГЛУ
  390. Геворкян Татьяна, ГУ РНПЦ “Кардиология”
  391. Гедрановіч Вольга, МІУ
  392. Гедревич Алексей, Институт порошковой металлургии им. академика О.В.Романа
  393. Генарова Татьяна, Институт тепло- и массообмена имени А.В. Лыкова НАН Беларуси
  394. Генералова Юлия, Институт природопользования НАН Беларуси
  395. Герасимович Вадим, БГУИР
  396. Герасимович Константин, Магистр, Институт экспериментальной ботаники
  397. Герберг Андрей, Б/ст., УО “Витебский государственный медицинский университет”
  398. Гецман Екатерина, БНТУ
  399. Гилевская Александра, Институт химии новых материалов
  400. Гилевская Ирена, Институт генетики и цитологии НАНБ
  401. Гилевская Ксения, кандидат химических наук, ГНУ “Институт химии новых материалов НАН Беларуси”
  402. Гладков Сергей, PhD candidate, Кембриджский университет
  403. Глазман Любоў, Кандыдат філалагічных навук, ВДУ імя П.М.Машэрава
  404. Глебко Ольга, Магистр, РНПЦ психического здоровья
  405. Глевицкая Татьяна, ИФОХ НАН Беларуси
  406. Глецевич Марина, БГУ
  407. Глинка Елена, Кандидат филологических наук, Минский государственный лингвистический университет
  408. Глинник Ольга, Магистр, Мглу
  409. Глинская А., БГТУ
  410. Глушаков Андрей, ФТИ НАН Беларуси
  411. Глушко Аляксей, Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі
  412. Гляков Петр, Кандидат, БГУКИ
  413. Гниденко Андрей, УО “Витебский государственный технологический университет”
  414. Говорушко Игорь, Кандидат физико-математических наук, Институт математики НАН Беларуси
  415. Гойло Артем, МГЛУ
  416. Голенков Владимир, Д.т.н., БГУИР
  417. Голенченко Сергей, НИЛ биотехнологии биологического факультета БГУ
  418. Головенчик Виктория, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  419. Головко Юрий, кандидат наук, БГУ
  420. Головчак Юлия, РНПЦ эпидемиологии и микробиологии
  421. Головчук Виктория, БГУ
  422. Голод Екатерина, Гну ипм
  423. Голодок Роберт, Институт порошковой металлургии имени академика О.В. Романа
  424. Голоенко Инесса, Кандидат наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  425. Голосов Дмитрий, к.т.н., БГУИР
  426. Голубев Валентин, доктор исторических наук, профессор, Национальная академия наук Беларуси
  427. Голубева Елена, НИИ ЯП БГУ
  428. Голубева Ирина, Белорусский государственный университет культуры и искусств
  429. Гомель Константин, кандидат биологических наук, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  430. Гомон Дмитрий, Кандидат филолгических наук, БГУ
  431. Гончар Александр, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  432. Гончарик Алла, БГУ
  433. Гончаров Вячеслав, Магистер технических наук, Институт порошковой металлургии
  434. Гончаров Данила, БГУ (пока распределен)
  435. Гончаров Павел, IHS Markit
  436. Гончеренок Ольга, Магистр, БНТУ
  437. Горбачёв Виктор, УО “Витебский государственный медицинский университет”
  438. Горгаев Антон, Высшее образование, ОИЭЯИ Сосны
  439. Гордашникова Елена, Ифох НАН Беларуси
  440. Гордей Игорь, Кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  441. Горицкая Ольга, кандидат филологических наук, МГЛУ
  442. Горовик Юрий, БГУ
  443. Горохова Надежда, Магистр, Институт биофизики и клеточной инженерии
  444. Горощеня Зоя, БГАТУ
  445. Горская Светлана, Кандидат филологических наук, ГрГУ имени Я. КУПАЛЫ
  446. Горский Дмитрий, УП “геоинформационные системы”
  447. Горский Илья, РНПЦ ЭПИДЕМИОЛОГИИ И МИКРОБИОЛОГИИ
  448. Гракова Виктория, Кандидат педагогических наук, Национальный институт образования
  449. Грахоцкий Александр, Кандидат юридических наук, ГГУ им. Ф. Скорины
  450. Гребенчикова Ирина, кандидат технических наук, Белорусский государственный технологический университет
  451. Гриб Дарья, Институт социологии НАН Беларуси
  452. Грибановский Сергей, УО “Могилевский государственный университет продовольствия”
  453. Грибовская Ольга, Кандидат химических наук, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  454. Грибовский Глеб, Магистр ф.-м.н. Аспирант БГУ., Белорусский Государственный Университет
  455. Григорчик Антонина, Без степени, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  456. Григорьев Александр, Кандидат физ-мат наук, Институт физики НАН Беларуси
  457. Григорьев Евгений, НИИ ФХП БГУ
  458. Григорьев Юрий, кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  459. Григорьева Инна, НИИ ФХП БГУ
  460. Григорьева Наталия, Кандидат экономических наук, МИПК и ПК БНТУ
  461. Гримус Светлана, Кандидат наук, БелНиПи
  462. Гринев Василий, кандидат биологических наук, Белорусский государственный университет
  463. Гринева Ирина, БГУ
  464. Гриневецкий Виталий, Магистр технических наук, Безработный
  465. Гриневич Алексей, Институт ядерных проблем БГУ
  466. Гриневич Ольга, Магистр филологических наук, ГрГУ им. Я. Купалы
  467. Гринкевич Олег, к.х.н., пенсионер
  468. Гринько Елена, кандидат педагогических наук, Брестский государственный университет имени А.С. Пушкина
  469. Гриусевич Полина, БГУ
  470. Грицель Петр, Государственное научное учреждения Институт порошковой металлургии
  471. Гришина Дарья, grishinadasha81@gmail.com, ГУО”Мачулищанский д/с 2″
  472. Громак Елена, Кандидат физ.-мат. наук, БГУ
  473. Громыко Елена, Магистр, ГрГУ им Янки Купалы
  474. Громыко Раиса, к.э.н, ГГТУ имени П.О.Сухого
  475. Гронская Вольга, кандыдат філалагічных навук, БДУ
  476. Гросс Елена, кандидат исторических наук, Институт истории
  477. Грунтов Сергей, кандидат исторических наук, Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы НАН Беларуси
  478. Группа Инна, Без ученой степени, БГМУ
  479. Груша Александр, доктор исторических наук, Центральная научная библиотека имени Якуба Коласа Национальной академии наук Беларуси
  480. Грушецкая Зоя, кбн, БГУ
  481. Грыневіч Яніна, кандыдат філалагічных навук, Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі
  482. Губанова Ольга, ЦНБ НАН Беларуси
  483. Губич Константин, магистр философии, м.н.с институт Философии НАН РБ, Институт Философии НАН РБ
  484. Гудак Настасся, Кандыдат филалагичных навук, БГУКМ
  485. Гудель Анна, РНПЦ эпидемиологии и микробиологии
  486. Гудиевская Ирена, БГМУ
  487. Гулaй Вячеслав, БНТУ
  488. Гулис Леонид, кандидат геолого-минералогических наук, пенсионер
  489. Гульник Максим, НИИ ФХП БГУ
  490. Гулякевич Максим, Бакалавр, Газета Навука
  491. Гулякина Наталья, К.физ.-мат.н., БГУИР
  492. Гуменник Владислав, Специалист, Научно-исследовательский институт ядерных проблем БГУ
  493. Гуревский Алексей, БГУ, ММФ, каф. ВТиКМ
  494. Гурин Александр, Кандидат физ.-мат. наук, ЗАО “Итранзишн”
  495. Гурина Людмила, К.м.н., УО «ГрГМУ»
  496. Гуринов Евгений, Кандидат исторических наук, Фонд развития и поддержки арменоведческих исследований “Анив”
  497. Гуринович Анастасия, БГУ
  498. Гурневич Евгений, Кандидат наук, НИУ “Институт ядерных проблем” БГУ
  499. Гурский Александр, Доктор физ-мат. наук, БГУИР
  500. Гурский Иван, РНПЦ неврологии и нейрохирургии
  501. Гусакова Ольга, Кандидат физико-математических наук, МГЭИ им. А. Д. Сахарова БГУ
  502. Гутор Алина, магистр, Физический факультет
  503. Гучек Екатерина, ОИПИ НАН РБ
  504. Гуща Павел, кандидат экономических наук, Полесский государственный университет
  505. Гілевіч Сяргей, к.х.н., ІБАХ НАН Беларусі
  506. Давыденко Олег, Доктор биологических наук, ГНУ “Институт генетики и цитологии НАН Б”
  507. Давыденко Олег, Доктор биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  508. Давыдик Ольга, Институт философии НАН Б
  509. Давыдкин Владислав, Бакалавр, ОХП НИИ ИП с ОП
  510. Давыдов Александр, Белорусский государственный медицинский университет
  511. Давыдов Владимир, КБН, БГМУ
  512. Давыдова Анастасия, Белорусский государственный университет
  513. Далидович Анастасия, КМН, БГМУ
  514. Данилевич Наталья, БГПУ
  515. Данилевский Леонид, доктор технических наук, ГП “Институт жилища – НИПТИС им. Атаева С. С.”
  516. Даниленко Андрей, Институт жилищно- коммунального хозяйства НАН Беларуси
  517. Даниленко Нина, Кандидат биологических наук, доцент, Институт генетики и цитологии НАНБ
  518. Данилович Мария, кандидат исторических наук, Белорусский государственный университет
  519. Данильчик Ольга, БНТУ
  520. Данильчик Сергей, К.т.н, БНТУ
  521. Данилюк Елена, к.э.н., НИЭИ Минкономики РБ
  522. Даркович Александр, Кандидат исторических наук, ГНУ “Научно-исследовательский институт Минэкономики РБ”
  523. Дашкевич Татьяна, МГЭИ им. А.Д.Сахарова БГУ
  524. Дашкоўскі Аляксей, БНТУ
  525. Даўгач Таццяна, Кандыдат гістарычных навук, Інстытут гісторыі НАН Беларусі
  526. Двмкоа Михаил, Доктор физ.математичемких наук, БГЭУ
  527. Дворнік Аляксандр, кандыдат біялагічных навук, ГНУ “Институт радиобиологии НАН Беларуси”
  528. Дегтеров Дмитрий, ИЭ
  529. Дегтяренко Наталья, Кандидат физ-мат. наук, Бгу
  530. Дегтярик Михаил, кандидат химических наук, НИИ ФХП Белгосуниверситета
  531. Дедович Николай, НИИ ПФП БГУ
  532. Дейкало Екатерина, Кандидат юридических наук, БГУ
  533. Деменкова Мария, Дмши 19 г Минска
  534. Деменковец Максим, ГНПО «Оптика, оптоэлектроника и лазерная техника»
  535. Демиденко Марина, Институт ядерных проблем БГУ
  536. Демидик Мария, БГУ
  537. Демидов Александр, БГУ
  538. Демко Татьяна, Бгу
  539. Денисейко Ирина, УО БГЭУ
  540. Денискина Анна, НАН РБ
  541. Денисюк Дмитрий, ГНУ “Объединенный институт проблем информатики НАН Беларуси”
  542. Дербина Алёна, Доктор Мичиганского Государственного Университета, Республиканская музыкальная гимназия-колледж при БГАМ
  543. Деревяго Александр, Без степени, БГУ
  544. Деревянко Марина, Институт физиологии
  545. Дерунова Анастасия, Кандидат филологических наук, БГМУ
  546. Десюкевич Ольга, Кандидат филологических наук, Минский государственный лингвистический университет
  547. Джагаров Борис, Доктор физ.-мат. наук, Институт физики НАН Беларуси
  548. Дзмітрыева Вольга, БДУ
  549. Дзям’Ян Павел, магістр гістарычных навук, РІВШ
  550. Дикусар Евгений, К.х.н., ИФОХ НАН Беларуси
  551. Диченко Ярослав, Кандидат химических наук, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  552. Дмитрук Егор, Магистр, НИИ ФХП БГУ
  553. Дмитрук Ольга, К.б.н., ГНУ “Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси”
  554. Добыш Александра, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  555. Добыш Кирилл, Барановичская городская больница
  556. Довбнюк Юлия, Институт биофизики и клеточной инженерии
  557. Довыденко Егор, ИХНМ НАН Беларуси
  558. Долгопалец Владимир, кандидат химических наук, ИБОХ НАН Беларуси
  559. Долгополова Ольга, Кандидат физ.мат. наук, БГУ
  560. Долинина Ольга, Кандидат архитектуры, БНТУ
  561. Домбровский Александр, ГНУ “Институт социологии Национальной академии наук Беларуси”
  562. Домненкова Алеся, кандидат с.-х. наук, БГТУ
  563. Доморацкая Татьяна, б/с, БГМУ
  564. Дорах Міхась, Інстытут Гісторыіі НАН Беларусі
  565. Доросинец Владимир, к. ф. – м. н, БГУ
  566. Дорошевич Михаил, DigitalHub
  567. Дощич Евгения, Школа
  568. Доўнар Аляксандр, кандыдат гістарычных навук, Інстытут гісторыі НАН Беларусі
  569. Доўнар Ларыса, дацэнт, Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў
  570. Драницкий Владислав, Магистр исторических наук, БГПУ им. Максима Танка
  571. Драч Светлана, Кхн, Пенсионер, работала в ИБОХ НАН РБ
  572. Дремук Ирина, Кандидат биологических наук, ГНУ “Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси”
  573. Дробов Андрей, ФТИ НАН Беларуси
  574. Дробышева Валерия, Master’s degree, KIST
  575. Дрозд Ольга, ГНУ “Центральный ботанический сад НАН Беларуси”
  576. Дроздова Виктория, Магистр, ГНУ Центр системного анализа и стратегических исследований НАН Беларуси
  577. Дроздовская Марина, ГУО “ЦКРОиР Центрального района г.Минска”
  578. Дубасова Анжелика, кандидат филологических наук, Минский государственный лингвистический университет
  579. Дубатовка Екатерина, ГНУ “Институт химии новых материалов НАН Беларуси”
  580. Дубашинский Ярослав, ГУ “Музей истории города Минска”
  581. Дубень Игорь, Кандидат технических наук, БарГУ
  582. Дубова Дарья, БГУ
  583. Дубовик Иван, ХОП ИБОХ НАНБ
  584. Дубовская Ирина, Канд. Физ.мат. наук, БГУ
  585. Дубовская Татьяна, магистр биологич. н., ГНУ “Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси”
  586. Дубров Борис, Кандидат физ-мат наук, БГУ, ММФ
  587. Дуброўскі Аляксандр, БДУ
  588. Дудко Игорь, ИФ НАН Беларуси
  589. Дуктов Владимир, к. с.-х. н, УО БГСХА
  590. Дулина Наталья, МГЛУ
  591. Дыдышко Юлия, К.м.н., БГМУ
  592. Дымар Олег, Доктор технических наук, НПЦ по продовольствию НАН Беларуси
  593. Дягель Татьяна, Кандидат искусствоведения, УО БГМК им. Г.Ширмы
  594. Дяденко Михаил, к.т.н., Белорусский государственный технологический университет
  595. Дёмина Елена, Белорусский институт правоведения
  596. Евдокимова Виктория, БНТУ, АТФ, ИГМП
  597. Евдокимова Олеся, Институт микробиологии НАН Беларуси
  598. Евсеенко Екатерина, Республиканское унитарное предприятие ” Научно-практической центр национальной академии наук по животноводству”
  599. Евстифеева Татьяна, БГУ
  600. Евстратьев Олег, кандидат исторических наук, РИВШ
  601. Егунов Дмитрий, БГЭУ
  602. Елисеев Алексей, кандидат исторических наук, Минский филиал РЭУ им. Г.В.Плеханова
  603. Елсукова Наталья, кандидат социологических наук, БГУ
  604. Емельянович Ирина, РУП Издательский Дом Белорусская наука
  605. Ераховец Ирина, РУП “НПЦ НАН Беларуси по животноводству”
  606. Еремич Татьяна, РУП “НПЦ НАН Беларуси по продовольствию”
  607. Ермаков Евгений, Институт философии
  608. Ермакова Татьяна, Бобруйский лесотехнический колледж
  609. Ермакович Анна, Институт генетики Национальной академии наук
  610. Ермакович Донат, магистр биологических наук, ИГЦ НАН Беларуси. Уволился 31.07.20
  611. Ермалитский Валерий, PhD, Vanderbilt University
  612. Ермалицкая Ксения, Кандидат физ.-мат. наук, БГУ
  613. Ермола Евгений, ГНУ “Институт биоорганической химии Национальной академии наук Беларуси”
  614. Ермоленко Елена, БГМУ
  615. Ермолович Людмила, БГУ
  616. Ермохин Максим, кандидат биологических наук, Институт экспериментальной ботаники им.В.Ф.Купревича НАН Беларуси
  617. Ерофеева Анна-Мария, Институт физиологии НАН Беларуси
  618. Ерошенко Александр, ИПФ НАН Беларуси
  619. Ефимова Александра, ИНСТИТУТ ФИЗИКИ НАН Беларуси
  620. Ефимчик Ольга, К. филол. н., БГЭУ
  621. Жабинский Александр, Бакалавр истории и гуманитарных наук, не работаю по специальности
  622. Жардецкий Сергей, БГУ
  623. Жаркевич Дарья, Кандидат архитектуры, Белорусский национальный технический университет
  624. Жаркевич Игорь, ИФОХ НАН РБ
  625. Жаркевич Людмила, БГУ
  626. Жарская Анастасия, БГУ
  627. Жарская Людмила, Пенсионер
  628. Жарская Ольга, Кандидат медицинских наук, ГУО Белорусская медицинская академия последипломного образования
  629. Жарская Светлана, БГУ
  630. Ждановіч Таццяна, Выдавецтва “Беларуская навука” НАН РБ
  631. Железнякова Татьяна, Кандидат физико-математических наук, Белорусский государственный университет
  632. Живнач Светлана, Институт природопользования
  633. Жигал Иван, M.A. in Philosophy, ECLAB
  634. Жидецкий Александр, БГУ
  635. Жизневская Ольга, Кандидат филологических наук, МГЛУ
  636. Жилинская Наталья, кандидат экономических наук, БГУИР
  637. Жилинская Татьяна, БГПУ
  638. Жлобо Наталья, МГЛУ
  639. Жлудова Наталия, Кандидат педагогических наук, Учреждение образования *Мозырский государственный педагогический университет им. И. П. Шамякина “
  640. Жогла Виктория, Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси
  641. Жолнеревич Иван, БГУ, физический факультет
  642. Жоровина Тамара, Канд.физ.-мат.наук, БГУ
  643. Жук Ирина, Канд. экон. наук, НИЭИ Минэкономики РБ
  644. Жук Роман, магистр физико-математических наук, ОИПИ НАН Белоруси
  645. Жукова Анна, к.б.н., БГУ
  646. Журавков Виктор, НИИ ФХП БГУ
  647. Журавкова Ирина, Магистр, ОИЭЯИ – Сосны
  648. Журавлёва Наталья, Кандидат филологических наук, ООО «Сити Лингва»
  649. Журавская Татьяна, МГАСК
  650. Жылінская Таццяна, Кандыдат педагагічных навук, БДУКМ
  651. Забавская Анна, Магистр педагогических наук, БНТУ
  652. Забаштанская Оксана, кандидат филологических наук, МГЛУ
  653. Забелич Диана, ИИО БГПУ
  654. Заблоцкая Елена, PhD bio-med, KU Leuven
  655. Завадский Михаил, Институт философии НАН Беларуси
  656. Загорец Владимир, кэн, бгэу
  657. Загороднюк Алексей, Master, BSU
  658. Загорская Екатерина, 30 поликлиника
  659. Зайдаль Татьяна, Магистр культурологии, ФСК БГУ
  660. Зайцев Александр, Национальная академия наук Беларуси
  661. Зайцева Анна, кандидат физ-мат наук, пенсионерка, 60 лет проработала в БГУ
  662. Зайцева Екатерина, ГНУ «Институт экономики НАН Беларуси»
  663. Зайцева Оксана, Кандидат биологический наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  664. Заливако Сергей, Кандидат технических наук, БГУИР
  665. Занько Юрий, Кандидат мед наук, СООО центр семейного здоровья БИНА
  666. Запрудская Екатерина, Магистр биологических наук, Государственное научное учреждение «Институт экспериментальной ботаники имени В.Ф. Купревича НАН Беларуси»
  667. Зарембо Ольга, кандидат наук, БГУ
  668. Захарьев Вадим, Кандилат технических наук, Белорусский государственный университет информатики и радиоэлектроники
  669. Заяц Наталья, кандидат филологических наук, БГПУ
  670. Заіка Юрый, Кандидат геолого-минералог. наук, БНТУ, Геосервис
  671. Збарашевская Юлия, Малбери клаб
  672. Звягинцев Вячеслав, К.б.н., БГТУ
  673. Зеленин Александр, УО БГУИР
  674. Зеленко Валентина, Без степени, БНТУ, Энергетический факультет
  675. Зеленков Вадим, Кандидат физ.-мат. наук, БГУ
  676. Зеленовская Наталия, БГУИР
  677. Зелянко Сяргей, Кандыдат філалагічных навук, Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт
  678. Зеляняк Зміцер, Кандыдат фіз-мат навук, Sk hynix
  679. Зеневич Анна, канд. экон. наук, БГЭУ
  680. Зенкевіч Арцём, РУП Інстытут эксперыментальнай ветэрынарыі С.Н. Вышалескага
  681. Зенько Сергей, Кандидат пед. наук, Белорусский государственный педагогический университет имени М. Танка
  682. Зиновенкова Людмила, ОИПИ НАН Беларуси
  683. Зинович Вероника, кандидат химических наук, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  684. Зинькевич Николай, Институт прикладной физики НАН Беларуси
  685. Золотарь Мария, БГУ
  686. Золотая Полина, Объединенный институт машиностроения НАН Беларуси
  687. Зоткіна Анастасія, магістр, БДЭУ
  688. Зразикова Вера, Институт социологии
  689. Зубец Игорь, Магистр, Объединенный институт энергетических и ядерных исследований “Сосны”
  690. Зубец Олег, НИИ ФХП БГУ
  691. Зубоейчук Зинаида, Ифох
  692. Зуев Владимир, Барановичский государственный университет
  693. Зуева Ольга, Белорусский государственный университет
  694. Зыбайло Алла, кандидат юридических наук, БГУ
  695. Зыгмант Алеся, кандидат химических наук, БГУ
  696. Зык Наталья, Кандидат химических наук, БНТУ
  697. Зыков Вячеслав, Витебск
  698. Иванов Алексей, Кандидат физико-математических наук, доцент, ИП
  699. Иванов Евгений, Кандидат наук, МГУ имени В.В. Кулешова
  700. Иванов Иван, Университет
  701. Иванов Олег, Кандидат биологических наук, Институт экспериментальной ботаники имени В.Ф. Купревича НАН Беларуси
  702. Иванова Анастасия, Магистр биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  703. Ивановская Мария, канд. хим. наук, БГУ
  704. Іваніцкая Таццяна, Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры / Інстытут мовазнаўства імя Якуба Коласа
  705. Иватович-Бабич Валентина, кандидат филологических наук, МГЛУ
  706. Ивашин Николай, К.ф.м.н., Институт физики НАН Б
  707. Ивашкевич Наталья, магистр, ИОНХ НАНБ
  708. Івашчанка Анатоль, Кандыдат філалагічных навук, Часопіс “Дзеяслоў”
  709. Иващенко Любовь, БГТУ
  710. Игнатовец Людмила, Кандидат исторических наук, ГУО ,,Институт теологии имени святых Мефодия и Кирилла” БГУ
  711. Игнатович Игорь, Д.м.н., БГМУ
  712. Игнатьев Ярослав, Институт экспериментальной ботаники
  713. Игнатюк Оксана, ООО “Малберри клаб”
  714. Ижик Ольга, Магистр, Рмк при БГАМ
  715. Изергина Елена, ГНУ “Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы НАН Беларуси”
  716. Ильин Артем, Институт физики НАН Беларуси
  717. Ильина Наталья, кхн, БГУ
  718. Ильина Светлана, к.м.н., доцент, ГрГМУ
  719. Ильюшенко Надежда, Без степени, Институт философии НАН Беларуси
  720. Ильюшина Лилия, Белорусский государственный университет культуры и искусств
  721. Ильюшёнок Илья, БГУ
  722. Илюкевич Алексей, магистр технических наук, Институт порошковой металлургии имени академика О.В. Романа
  723. Иодчик Андрей, НИИ ФХП БГУ
  724. Иокова Ирина, Кандидат технических наук, БНТУ
  725. Исаенко Евгения, К.б.н, PhD, Université de Sherbrooke
  726. Искандарова Доната, Объеденный институт машиностроения НАН Беларуси
  727. Искра Наталья, магистр технических наук, БГУИР
  728. Кабанов Дмитрий, Кандидат физико-математических наук, УП “Адани”
  729. Кабанов Дмитрий, ОИМ НАН Беларуи
  730. Кабанькова Анастасия, Нету, РНПЦ ЭиМ
  731. Кабурнеева Алла, кандидат экономических наук, ГГУ им. Франциска Скорины
  732. Кабушкина Виктория, Бакалавр, БГЭУ
  733. Казакова Ольга, Кандидат мед наук, МОКЦ “Психиатрия-наркология”
  734. Казакоў Аляксандр, кандыдат гістарычных навук, Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт
  735. Казанцева Елена, Кандидат наук, Работала в БГУ
  736. Казаченко Виктор, кандидат физико-математических наук, доцент, Научно-технологический парк “БНТУ “Политехник”
  737. Казаченок Виктор, Доктор наук, Белгосуниверситет
  738. Казлова Вераніка, МДЛУ
  739. Казлова Святлана, кандыдат гістарычных навук, працавала ў Інстытуце гісторыі НАН Беларусі
  740. Казлоў Аляксей, доктар эканамічных навук, Ліншёпінгскі ўніверсітэт (Швецыя)
  741. Казючиц Алеся, высшее образование, ООО ПОЛЬМЕД
  742. Какшинский Илья, БГУИР
  743. Калашникова Елена, МГЛУ
  744. Калечиц Инна, кандидат исторических наук, БГПУ
  745. Калечыц Алена, Кандыдат фiлалагiчных навук, УКФ у Нiтры (Славакiя)
  746. Калиновский Александр, ОИПИ НАНБ
  747. Каліта Іна, доктар філасофіі, кандыдат філалагічных навук, Універсітэт імя Яна Евангелісты Пуркіне, Усці над Лабэм, Чэхія
  748. Камельчук Янина, Магистр биологических наук, ПолесГУ
  749. Каминская Валентина, НАНБ ИФОХ
  750. Каминская Татьяна, Белорусский национальный технический университет
  751. Каминский Алексей, БГУ
  752. Камозина Светлана, ГУО “Средняя школа #3 г. Глубокое”
  753. Канаш Алексей, БГУ
  754. Канаш Юрий, Пока нет, Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси
  755. Кандраценка Артур, БДУ
  756. Кантор Карина, Институт микробиологии НАН Беларуси
  757. Капуро Павел, БГУИР
  758. Капустина Ирина, Сейчас пенсионер, подполковник милиции в отставке, в прошлом следователь и преподаватель Академии МВД
  759. Капусто Анна, Кандидат физико-математических наук, БГУ
  760. Каравай Александр, ГрГМУ
  761. Карака Татьяна, На пенсии
  762. Каралёў Павел, магістр гуманітарных навук, Дзяржаўны літаратурны музей Янкі Купалы
  763. Караневич Анастасия, РНПЦ Кардиология
  764. Каретко Дарья, Магистр, МГПЛ № 14
  765. Карман Александр, доцент, УО”БГМУ”
  766. Карнажицкая Татьяна, кандидат культурологии, Институт философии НАН РБ
  767. Карпенко Анна, НАН Беларуси
  768. Карпович Вероника, БГУ
  769. Карпук Михаил, кандидат физико-математических наук, Институт математики НАН Беларуси
  770. Карпуть Елена, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  771. Карпушенков Сергей, киндидат химических наук, БГУ
  772. Карпушенкова Лариса, к.х.н., БГУ
  773. Карусейчик Софья, Институт физики НАН Беларуси
  774. Касач Александр, БГТУ
  775. Касперович Александр, Кандидат исторических наук, БГПУ
  776. Касперович Наталья, БГПУ
  777. Касперук Александр, кандидат культурологии, бгу
  778. Каспирович Герман, МГЛУ (Минский государственный лингвистический университет)
  779. Касцюк Таццяна, БГУ
  780. Касюк Алена, Iнстытут гiсторыi Нацыянальнай акадэмii навук Беларусi
  781. Каторец Виктория, Магистр филологических наук, Полоцкий Государственный Университет
  782. Качан Александр, кандидат биологических наук, БГУ
  783. Качанович Полина, Магистр биологических наук, Институт НАН Беларуси
  784. Кашлев Сергей, доктор педагогических наук, пенсионер
  785. Кашпар Вадим, магистр социологических наук, Институт социологии Национальной академии наук Беларуси
  786. Каштелян Таисия, к. э. н., БГТУ
  787. Квасовец Нина, НАН Беларуси
  788. Кветко Павел, безработный
  789. Кедрик Татьяна, БНТУ
  790. Кедрова Ирина, Канд.мед.наук, НПЦГ
  791. Кем Карина, б/с, ГНУ “Институт экспериментальной ботаники имени В.Ф Купревича НАН Беларуси”
  792. Кенько Зоя, БГУ
  793. Кепчик Наталья, Кандидат физико-математических наук, БГУ
  794. Киевицкая Анна, Доктор физ-мат. Наук, МГэи им. А. Д. Сахарова БГУ
  795. Киндеев Аркадий, Факультет географии и геоинформатики БГУ
  796. Кирейков Алексей, Институт жкх нан беларуси
  797. Кириллов Алексей, к.т.н., УО ВГТУ, Витебск
  798. Киселев Сергей, к.т.н., УО БГТУ
  799. Киселева Наталья, БНТУ
  800. Киселева Татьяна, Магистр психологических наук, Институт инклюзивного образования БГПУ им. Максима Танка
  801. Киселевский Олег, Канд.техн.н, БГУИР
  802. Кисель Мария, ИБОХ НАНБ
  803. Киселёва Наталья, УЗ «1 ГКБ»
  804. Кисляков Андрей, Магистр, БрГУ им А. С. Пушкина
  805. Киян Татьяна, Нан Беларуси
  806. Клевзович Виктор, Кандидат технических наук, БНТУ
  807. Клемято Елена, филиал МРК БГУИР
  808. Климко Диана, УО БГУИР
  809. Климович Алена, БГУ
  810. Климович Анна, кандидат философских наук, Белорусский государственный медицинский университет
  811. Климович Елена, кандидат филологических наук, БГУ
  812. Климович Ирина, Образовательный центр “100 баллов”
  813. Климович Наталья, Кандидат медицинских наук, БелМАПО
  814. Климович Ольга, РНПЦ эпидемиологии и микробиологии
  815. Клышевич Наталья, Кандидат психологических наук, БГУ
  816. Ключенович Сергей, кандидат филологических наук, МГЛУ
  817. Ключенович Татьяна, кандидат филологических наук, МГЛУ
  818. Клішын Андрэй, Магістр фізікі, Універсітэт Мічыгана і Гарвардскі Універсітэт
  819. Книга Елена, БНТУ
  820. Кныш Наталья, ГНУ «Институт экспериментальной ботаники имени В.Ф. Купревича Национальной академии наук Беларуси
  821. Кобец Анна, БГУ
  822. Кобец Екатерина, НАН РБ
  823. Кобленц Евгения, ДДТ КУНЦЕВО
  824. Кобяшева Светлана, БГУ
  825. Ковалев Александр, Кандидат физико-математических наук, БГУ
  826. Ковалев Ярослав, ЦБС НАН Беларуси
  827. Ковалевич Виктория, Научное учреждение ОИЭЯИ – Сосны
  828. Ковалевская Анна, ГНУ НИЭИ Министерства экономики
  829. Ковалевская Анна, магистр, Институт Биоорганической Химии НАН Беларуси
  830. Ковалевский Антон, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  831. Коваленко Антон, Институт ядерных проблем БГУ
  832. Коваленко Владимир, исследователь, БрГТУ
  833. Коваленко Елена, К.б.н., БГУ
  834. Коваленко Елена, РУП «Научно-практический центр Национальной академии наук Беларуси по продовольствию»
  835. Коваленко Марина, ИФОХ НАН БЕЛАРУСИ
  836. Коваленко Ольга, кандидат искусствоведения, Институт современных знаний имени А.М.Широковава
  837. Ковальчук Василий, ГНУ ОИМ НАНБ
  838. Ковальчук Наталья, Магистр, Институт жилищно-коммунального хозяйства НАН беларуси
  839. Ковалёв Александр, Магистр управления, БГЭУ
  840. Ковалёв Михаил, БГУИР
  841. Ковалёва Наталья, канд. ист. наук, Брестский государственный технический университет
  842. Ковалёнок Мария, БГТУ
  843. Ковзунова Ольга, Центральный ботанический сад
  844. Ковтун Василий, Центральная научная библиотека Национальной академии наук Беларуси
  845. Кожух Вероника, ОИПИ НАН Беларуси
  846. Козел Александр, Кандидат наук, БГТУ
  847. Козел Николай, кандидат биологических наук, Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси
  848. Козинский Андрей, кандидат педагогических наук, БрГУ имени А.С. Пушкина
  849. Козлов Вячеслав, кмн, БГМУ
  850. Козлов Дмитрий, НИИ ЯП БГУ
  851. Козлова Ольга, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  852. Козлова Ольга, ЦБС НАН Беларуси
  853. Козлович Михаил, кандидат искусствоведения, Институт современных знаний имени А.М.Широкова
  854. Козловская Наталья, кандидат исторических наук, ГрГУ им. Я. Купалы
  855. Козында Елена, Степень Магистра, Университет Вандербильт
  856. Козыренко Маргарита, Институт природопользования НАН Беларуси
  857. Коклевский Александр, Кандидат педагогических наук, Белорусский государственный университет
  858. Колбас Александр, кандидат биологических наук, БрГУ имени А.С. Пушкина
  859. Колбас Наталья, кандидат биологических наук, БрГУ имени А.С. Пушкина
  860. Колбас Наталья, кандидат биологических наук, БрГУ имени А.С.Пушкина
  861. Колесник Ирина, Без степени, Институт физико-органической химии НАН Беларуси
  862. Колик Алексей, БГУ
  863. Колмогоров Владимир, Без степени, Витебский государственный медицинский университет
  864. Колодник Татьяна, Соискатель, БГУФК
  865. Колос Максим, к. т. н., БелГУТ
  866. Колосков Максим, ГНПО НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам
  867. Колоскова Ольга, Кандидат технических наук, РУП НПЦ НАН Беларуси по продовольствию
  868. Колосов Игорь, Кандидат геолого-минералогических наук, ГУ “НПЦ по геологии”
  869. Колоцей Владимир, к.м.н., доцент, ГрГМУ
  870. Колтунова Юлия, Магистр биологии, РНПЦ эпидемиологии и микробиологии
  871. Колубако Анастасия, Белорусский государственный университет
  872. Коляго Алексей, Дентасмайл. Первомайская 17
  873. Коляда Оксана, кандидат педагогических наук, БГПУ
  874. Коляда Ольга, Специалист, исследователь, Институт предпринимательской деятельности
  875. Комар Артур, Магістр, Інстытут эксперыментальнай батанікі імя В.Ф.Купрэвіча
  876. Комар Елена, БГУ
  877. Комар Софья, Институт экспериментальной ботаники
  878. Комаров Станислав, БГУ
  879. Комарова Жанна, журнал “Наука и инновации”
  880. Комарова Наталья, к.т.н., НПЦ НАН Беларуси по продовольствию
  881. Конаков Артем, Б/с, БГУ
  882. Кондаков Денис, Кандидат филологических наук, Полоцкий государственный университет
  883. Кондратюк Александр, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  884. Кондрацкая Ирина, ЦБС НАН Беларуси
  885. Кондрев Виталий, Белорусский государственный университет
  886. Кондровская Мария, БГАТУ
  887. Коник Юлия, БГУ
  888. Кононова Антонина, Полоцкий государственный университет
  889. Конопелько Светлана, УП «ХОП ИБОХ НАН Беларуси»
  890. Коноплич Алёна, ИБОХ НАН Беларуси
  891. Конюх Александр, Кандидат физико-математических наук, БГЭУ
  892. Конюх Ирина, БГУИР
  893. Конюх Людмила, Кандидат наук, БГУИР
  894. Конёк Александр, РУП “НПЦ НАН Беларуси по животноводству”
  895. Копач Олег, Кандидат филологических наук, Минский государственный лингвистический университет
  896. Копытко Наталья, Кандидат филологических наук, МГЛУ
  897. Копытник Анна, БГМУ
  898. Копытько Виктор, пенсионер
  899. Копытько Наталья, кандидат искусствоведения, Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы НАН Беларуси
  900. Корбан Антон, Магистр, Химический Факультет БГУ
  901. Корбут Владислав, НУ “ОИЭЯИ-Сосны”
  902. Корган Илона, Бакалавр, Преподаватель на курсах английского языка
  903. Кореба Екатерина, МГЛУ
  904. Корень Глеб, магистр, европейский Гуманитарный Университет
  905. Коренькова Ольга, БГУ ФМО
  906. Корза Евгения, Магистр, БГЭУ
  907. Корзун Олег, Канд мед наук, РНПЦ травматологии и ортопедии
  908. Корзун Татьяна, БГЭУ
  909. Корик Елена, к.б.н., БГУ
  910. Корнев Владислав, магистр, Институт физики им. Б.И. Степанова НАН
  911. Корнеев Дмитрий, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  912. Корнеева Валерия, Кандидат технических наук, БГАТУ
  913. Корнеева Ольга, УЗ 36-я ГП, районный кардиологический центр Заводского района
  914. Корней Валентина, ИОНХ
  915. Корноушенко Юрий, Кандидат химических гаук, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  916. Короб Дарья, Магистр химических наук, ГНУ “ОИЭЯИ – Сосны” НАН Беларуси
  917. Короб Наталья, Белорусский государственный технологический университет
  918. Корожан Ольга, Институт физики НАН РБ
  919. Королева Екатерина, ГНУ Институт генетики и цитологии НАН РБ
  920. Королева Елена, Доктор химических наук, ИХНМ НАН БЕЛАРУСИ
  921. Корольков Михаил, доктор физ.-мат. наук, ИФ НАН Беларуси
  922. Королёв Александр, ИБОХ
  923. Королёв Максим, ВГМУ
  924. Коротеев Александр, Кандидат искусствоведения, Белорусский государственный университет культуры и искусств
  925. Коротеев Артур, Кандидат технических наук, Белорусско-Российский университет
  926. Коротеева Дарья, БГУ
  927. Короткевич Анна, МГЭИ им. А. Д. Сахарова
  928. Короткевич Ирина, Кандидат филологических наук, БГУ
  929. Корчёва Юлия, Научное учреждение “ОИЭЯИ – Сосны”
  930. Коршунов Геннадий, кандидат социологических наук, Институт социлогии НАН Беларуси
  931. Косенко Александр, НИЭИ
  932. Косенков Александр, Академия наук Беларуси
  933. Косик Юлия, Кандидат культурологии, Белорусский государственный университет культуры и искусств
  934. Косицин Дмитрий, Факультет Прикладной Математики и Информатики БГУ
  935. Костеневич Александр, Кандидат биологических наук, Институт микробиологии НАН Беларуси; БГТУ
  936. Костерова Дарья, НИИ ФХП БГУ
  937. Костина Евгения, Государственное научное учреждение «Институт физиологии Национальной академии наук Беларуси»
  938. Костиневич Кирилл, БГЭУ
  939. Кострыкина Екатерина, Не имею, БГУ
  940. Костюк Сергей, доктор химических наук, НИИ ФХП БГУ
  941. Костюкович Мария, Кандидат искусствоведения, Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы НАН Беларуси
  942. Коталасова Валерия, БГУ
  943. Котиков Иван, Центральная научная библиотека библиотека имени Якуба Коласа Национальной академии наук Беларуси
  944. Котикова Ольга, кандидат педагогических наук, БНТУ
  945. Котловский Александр, Магистр пед наук, БГПУ им.М.Танка
  946. Котова Галина, Кмн, БелМАПО
  947. Котович Дмитрий, Филиал “Научно-технический центр” ОАО “НПО Центр”
  948. Котович Татьяна, доктор искусствоведения, ВГУ им. П.М. Машерова
  949. Кохан Анастасия, НИИ ФХП БГУ
  950. Кохан Анатолий, студент, БГУ, физический факультет
  951. Кохнович Виктор, кандидат исторических наук, БГУ, исторический факультет
  952. Коцан Владимир, К.с.-х. н., БГТУ
  953. Кочурко Вячеслав, к.т.н., БрГТУ
  954. Кочурко Ольга, БрГТУ
  955. Кочурко Павел, Кандидат технических наук, Брестский государственный технический университет
  956. Кочурова Ольга, Бакалавр, Институт физико – органической химии НАН Беларуси
  957. Кошман Иван, РУП “НПЦ НАН Беларуси по животноводству”
  958. Кравцова Анна, ГНУ”Институт химии новых материалов НАН Беларуси”
  959. Кравцова Наталья, Беларусский государственный университет культуры и искусств
  960. Кравченко Александр, кандидат экономических наук, БГЭУ
  961. Кравченко Анна, Институт жилищно-коммунального хозяйства НАН Беларуси
  962. Кравченко Максим, Научное учреждение «ОИЭЯИ — Сосны»
  963. Кравченко Мария, ГНУ “Институт природопользования НАН Беларуси”
  964. Кравченко Мария, магистр межкультурной коммуникации, ГНУ “Центр системного анализа и стратегических исследований НАН Беларуси”
  965. Краков Михаил, Доктор физикоматематических наук, БНТУ
  966. Красковский Александр, ИХНМ НАН Беларуси
  967. Краснер Станислав, к.т.н., ВГТУ
  968. Краснова Марина, Кандидат педагогических наук, ГУО «Минский областной институт развития образования»
  969. Красовский Андрей, магистр техники и технологии, НИЧ БГУИР
  970. Красько Ольга, кандидат технических наук, доцент, ОИПИ НАН Беларуси
  971. Кратенок Валерий, кандидат медицинских наук, РНПЦ МТ
  972. Краучанка Лiдзiя, БДУ
  973. Крачковский Даниил, Бакалавр, БГУИР, кафедра ИИТ
  974. Крейдич Александр, Институт физики НАН Беларуси
  975. Кремень Инна, Сш 47
  976. Крень Александр, НАНБ
  977. Кривенков Андрей, БГУИР
  978. Криволапов Петр, ГНУ “Институт порошковой металлургии имени академика О.В. Романа”
  979. Кривошеев Евгений, PhD in Computer Science, Университет Тренто
  980. Кривошей Дмитрий, Кандидат наук, Белорусский научно-исследовательский центр электронной документации
  981. Кривуть Виталий, кандидат исторических наук, Барановичский государственный университет
  982. Кройтор Светлана, Кандидат социологических наук, Институт социологии НАН Беларуси
  983. Кротов Вениамин, доктор физико-математических наук, Белорусский государственный университет
  984. Крошинский Владислав, НПЦ по геологии
  985. Крощенко Александр, УО БрГТУ
  986. Круглик Александр, ИФОХ НАН Беларуси
  987. Крук Алла, БГУ, НИЛ трансгенных растений
  988. Крук Дмитрий, Центр экономических исследований БЕРОК; БГУ
  989. Крумплевский Владислав, Институт истории НАН Беларуси
  990. Крупейченко Ольга, БГУ
  991. Крупицкий Илья, ООО «Производственно-инжиниринговая компания КУБ»
  992. Круподеря Елена, Институт философии НАН Беларуси
  993. Крупок Александра, ОИМ НАН Беларуси
  994. Кручонок Алеся, б/с, ГНУ “ЦБС НАН Беларуси”
  995. Крушевская Татьяна, РНПЦ «Кардиология»
  996. Крылов Георгий, кфмн, БГУ
  997. Крылова Любовь, БГУ, физический факультет
  998. Крылова Нина, кандидат физико-математических наук, БГАТУ, БГУ
  999. Крылова-Олефиренко Анна, К.м.н., БГМУ
  1000. Крылович Анастасия, Институт природопользования
  1001. Крэч Анастасія, ІБАХ
  1002. Ксендзов Евгений, НИИ ФХП БГУ
  1003. Ксендзова Елена, Кандидат филологических наук, МГЛУ
  1004. Ксеневич Виталий, БГУ
  1005. Кубрак Светлана, К.б.н., Институт генетики и цитологии
  1006. Кудактин Роман, Итмо
  1007. Куделко Игорь, ОИМ
  1008. Куделько Светлана, Кандидат биологических наук, БГУ, биологический факультет кафедра клеточной биологии и биоинженерии растений
  1009. Кудзейка Міхаіл, кандыдат педагагічных навук, ІПКіП БДПУ
  1010. Кудин Кирилл, Кандидат биологических наук, БГУ
  1011. Кудина Ирина, БГУ, НИЛ Биотехнологии
  1012. Кудлач Алиса, ГУО БелМАПО
  1013. Кудревич Мария, Институт природопользования НАН Беларуси
  1014. Кудрицкий Алексей, БГУ
  1015. Кудрявский Дмитрий, НИИ ФХП БГУ
  1016. Кужир Полина, к.ф.-м.н, НИИ Ядерных проблем БГУ
  1017. Кужир Татьяна, Д.б.н., Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1018. Кузарь Дарья, Бакалавр, Малберри Клаб
  1019. Кузмицкая Полина, Кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1020. Кузнецова Александра, БНТУ
  1021. Кузнецова Виктория, НПЦ НАН Беларуси по животноводству
  1022. Кузнецова Екатерина, LL.M., БГУ
  1023. Кузнецова Ирина, К.п.н, БГУ
  1024. Кузнецова Марина, Магистр филологических наук, ГрГу им. Янки Купалы
  1025. Кузнецова Татьяна, Кандидат биологических наук, Институт физиологии НАН Беларуси
  1026. Кузьменкова Светлана, ЦБС
  1027. Кузьменок Валерий, кандидат экономических наук, Институт экономики НАН Беларуси
  1028. Кузьмина Ольга, БНТУ
  1029. Кузьмина Татьяна, BSMU
  1030. Кузьминова Елена, Институт генетики и цитологии
  1031. Кузьмич Максим, ИТМО НАНБ
  1032. Куксачоў Мікалай, ДНУ “Інстытут філасофіі НАН Беларусі”
  1033. Кукулянская Татьяна, к.б.н., БГУ
  1034. Кулiковiч Уладзiмiр, Канд. фiлал. навук, БДТУ
  1035. Кулагова Екатерина, Аспирант, РУП «НПЦ НАН РБ по продовольствию»
  1036. Кулагова Татьяна, Кандидат биологических наук, НИИ ЯП БГУ
  1037. Кулаковский Дмитрий, БГАТУ
  1038. Куландин Антон, Исследователь технических наук (закончена аспирантура), УО «Витебский государственный технологический университет»
  1039. Кулеш Ганна, доктар філалагічных навук, Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт
  1040. Кулешов Александр, Кандидат социологических наук, ИП
  1041. Куликовская Виктория, кандидат химических наук, Институт химии новых материалов НАН Беларуси
  1042. Куль-Сяльверстава Святлана, доктар гістарычных навук, пенсіянерка
  1043. Кульбицкая Екатерина, Представительство иностранной компании
  1044. Кульчицкая Анастасия, Минский государственный лингвистический университет
  1045. Кумейша Павел, Институт тепло- и массообмена им. А.В. Лыкова НАН Беларуси
  1046. Кунаш Светлана, БГУ
  1047. Кундас Любовь, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1048. Куницкая Юлия, БГУ
  1049. Кунцевич Ольга, БГУКИ
  1050. Куплинова Ольга, УЗ “ГОКПЦ”
  1051. Купреева Ольга, БГУИР
  1052. Куприенко Ольга, Кандидат химических наук, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  1053. Курак Татьяна, Кандидат медицинских наук, РНПЦ Кардиология
  1054. Куракина Елена, Кандидат искусствоведения, Белорусская государственная академия музыки
  1055. Кураленко Маргарита, БНТУ
  1056. Курбанов Назар, магистр технических наук, Институт тепло- и массообмена имени А.В.Лыкова НАН Беларуси
  1057. Курбачёва Ольга, Кандидат философских наук, Белорусский государственный университет
  1058. Куриленко Екатерина, Магистр технических наук, Белорусская государственная академия авиации
  1059. Курило Наталия, кандидат филологических наук, МГЛУ
  1060. Курлович Полина, БГУ
  1061. Куровская Юлия, Белорусский государственный медицинский университет
  1062. Курпик Екатерина, БГМУ
  1063. Курсаков Олег, ООО “АмантисМед”
  1064. Курсевич Игорь, Магистр Архитекуры, соискатель, УП”БелНИИПГрадостроительства”
  1065. Курушко Татьяна, РНПЦ”Кардиология”
  1066. Курцова Вераніка, Кандыдат філалагічных навук, Інстытут мовазнаўства імя Якуба Коласа
  1067. Кутас Элеонора, БГУ
  1068. Кутень Семен, канд.физ.-мат. наук, Институт ядерных проблем Белорусского государственного университета
  1069. Кутузов Максим, Магистр, ГО “НПЦ НАН Беларуси по материаловедению”
  1070. Кутузова Наталия, Кандидат философ наук, Институт философии НАН Беларуси
  1071. Кутыш Александр, Белорусский государственный педагогический университет имени Максима Танка
  1072. Кухарева Варвара, БГУ
  1073. Кухаренко Варвара, Кандидат исторических наук, БГУ
  1074. Кухаренко Ольга, НИИ ФХП БГУ
  1075. Кухарик Евгений, Институт природопользования НАН Беларуси
  1076. Кухарчик Наталья, Доктор с.х. наук, Институт плодоводства
  1077. Кухарчик Тамара, доктор географических наук, Институт природопользования НАН Беларуси
  1078. Кухарчик Юрий, БГУ, факультет географии и геоинформатики
  1079. Кухтинская Лилия, Институт генетики и цитологии
  1080. Кухто Людмила, кандидат культурологии, УО БГУКИ
  1081. Кучвальский Максим, Институт экспериментальной ветеринарии им. С.Н. Вышелесского
  1082. Кучинская Мария, ИБОХ
  1083. Кучко Лия, БГУ
  1084. Кучко Людмила, Институт бизнеса
  1085. Кушнер Надежда, Кандидат наук, БГУ
  1086. Кушнеревич Елена, PhD, Genetics, Tartu University, Estonia
  1087. Лабачэўская Вольга, доктар мастацтвазнаўства, УА “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў”
  1088. Лаврухин Андрей, Кандидат наук, Белорусский институт стратегических исследований
  1089. Лаврухина Ирина, кандидат экономических наук, Белорусский государственный университет
  1090. Лаврущик Артём, Магистр технических наук, БрГТУ, кафедра ИИТ
  1091. Лагонда Глеб, Кандидат психологических наук, УО БрГУ имени А.С.Пушкина
  1092. Лагоненко Александр, кандидат биологических наук, БГУ
  1093. Лагоненко Валерия, БГУ, биологический факультет
  1094. Ладутько Елена, Кандидат биологических наук, Институт микробиологии НАН Беларуси
  1095. Лазарук Георгий, Магистр, Центральный Ботанический сад НАН Беларуси
  1096. Лазарчик Максим, Государственное научное учреждение “институт порошковой металлургии имени академика О.В.Романа”
  1097. Лазько Григорий, Доктор исторических наук, УО ГГУ им. ф. Скорины, г.Гомель
  1098. Лакцевіч-Іскрык Маргарыта, Інстытут біяарганічнай хіміі НАН Беларусі
  1099. Ламеко Наталия, Кандидат филологических наук, БГУ
  1100. Ланкевич Юрий, Республиканское научно-производственное унитарное предприятие «Институт энергетики национальной академии наук Беларуси»
  1101. Лановский Роман, Магистр физико-математических наук, ГО “НПЦ НАН Беларуси по материаловедению”
  1102. Ланцов Константин, Без степени, Институт физики НАН Беларуси
  1103. Лапин Андрей, ОИЭЯИ-Сосны
  1104. Лапко Татьяна, Институт природопользования
  1105. Лапуцкая Ирина, БГЭУ
  1106. Лапуцкий Виктор, магистр социологических наук, БГУ
  1107. Лапцёнак Алена, Кандыдат філалагічных навук, Інстытут мовазнаўства імя Якуба Коласа
  1108. Лапцёнак Таццяна, Выдавецкі дом “Беларуская навука”
  1109. Ларин Артём, ГО “НПЦ НАН Беларуси по материаловедению”
  1110. Ларченко Александра, НАН Беларуси
  1111. Ластенко Илона, НАН Беларуси
  1112. Ластовский Алексей, Кандидат социологических наук, Полоцкий государственный университет
  1113. Латушко Татьяна, КМН, БГМУ
  1114. Латышевич Дарья, ИФОХ
  1115. Латышевич Ирина, ИФОХ НАН БЕЛАРУСИ
  1116. Лашковская Екатерина, Бгуир
  1117. Лаўроўская Ірына, доктар Ph, fundacja Euroopean Urban Institute
  1118. Лебедзь Вераніка, Інстытут гісторыі НАН Беларусі
  1119. Лебедок Егор, Кандидат физико-математических наук, НАН Беларуси
  1120. Леванцевич Иван, РУП “НПЦ НАН Беларуси по картофелеводству и плодоовощеводству”
  1121. Левданская Анастасия, БГУ
  1122. Левданская Ольга, PhD, Tufts University, MA, USA
  1123. Левданский Олег, Институт генетики и цитологии
  1124. Левина Ольга, Бгу
  1125. Левкович Алеся, Магистр, НИИ ЯП БГУ
  1126. Левкович Татьяна, БГУИР
  1127. Левчук Елена, БГУ
  1128. Левшуков Андрей, ИФОХ НАН Беларуси
  1129. Левый Александр, Кандидат наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1130. Лемешонок Светлана, ГНУ “Институт химии новых материалов НАН Беларуси”
  1131. Ленцевич Ольга, К. Ист. Наук, Международный университет МИТСО
  1132. Леоненя Максим, Кандидат физико-математических наук, Институт физики НАН Беларуси
  1133. Леонов Александр, Кандидат физико-математических наук, Белорусский государственный университет
  1134. Леонович Анастасия, Институт порошковой металлургии имени академика О.В. Романа
  1135. Леонович Наталья, Магистр технических наук, БрГТУ
  1136. Леонтьева Вера, кандидат филологических наук, МГЛУ
  1137. Леонтьева- Татьяна, БНТУ
  1138. Леончик Александр, Институт тепло- и массообмена имени А.В. Лыкова НАН Беларуси
  1139. Леончик Екатерина, Магистр биологических наук, БГУ Биологический факультет
  1140. Лепешкевич Сергей, Кандидат физ.-мат. наук, Институт физики НАН Беларуси
  1141. Лесникович Юлия, Кхн, БГУ, химфак
  1142. Леснова Валентина, Газета “Навука” НАН Беларуси
  1143. Ливонович Константин, ИХНМ НАН Беларуси
  1144. Липинская Татьяна, К.б.н, НАН Беларуси
  1145. Липницкая Ольга, Университет
  1146. Липницкая Светлана, Институт языкознания им. Якуба Коласа НАН Беларуси
  1147. Липская Карина, Нет
  1148. Лисовская Марина, Институт биоорганической химии НАНБ
  1149. Лисовский Эдуард, магистр технических наук, ГНУ “Объединенный институт машиностроения НАН Беларуси”
  1150. Литвякова Кира, Институт социологии НАН Беларуси
  1151. Лиходед Николай, доктор физ.-мат. наук, БГУ
  1152. Лицкевич Лариса, Кандидат медицинских наук, БГМУ
  1153. Лобазова Ирина, Кандидат наук, РУП Научно-практический центр НАН Беларуси по продовольствию
  1154. Лобан Мария, БГУИР
  1155. Лобановская Полина, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  1156. Лобач Уладзімір, Доктар гістарычных навук, Полацкі дзяржаўны ўніверсітэт
  1157. Ловец Татьяна, филиал БГЭУ МФЭК
  1158. Логвин Валентина, канд. биол. наук, пенсионер
  1159. Логвина Анна, Кандидат биологических наук, Белорусский государственный университет
  1160. Логвинович Александр, БГУ
  1161. Лозовский Александр, БГУ ФФСН
  1162. Лойко Ольга, БГУ
  1163. Локотко Евгений, Магистр архитектуры, Кафедра «Градостроительство» АФ БНТУ
  1164. Ломоносов Михаил, кандидат наук, БГУ
  1165. Лопатенто Юлия, УО “Белорусский государственный медицинский колледж”
  1166. Лосицкая Елена, ИСЗ им.Широкова
  1167. Лошкарёва Светлана, кандидат физико-математических наук, БНТУ
  1168. Лубашева Татьяна, БГЭУ
  1169. Лубінскі Іван, БДМУ
  1170. Лукашанец Александр, Доктор филологических наук, академик, Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы НАН Беларуси
  1171. Лукашанец Елена, Кандидат филологических наук, Минский государственный лингвистический университет
  1172. Лукашевич Валентин, Магистр биологических наук, Белорусский Государственный Университет
  1173. Лукашевич Владимир, Институт физиологии
  1174. Лукашевич Павел, Кандидат технических наук, Объединенный институт проблем информатики Национальной академии наук Беларуси (ОИПИ НАН Беларуси)
  1175. Лукашевич Сергей, Магистр технических наук, Белорусский государственный университет информатики и радиоэлектроники
  1176. Лукин Виталий, Кандидат биологических наук, Институт экспериментальной ботаники
  1177. Лукина Ирина, к.б.н., НПЦ НАН БЕЛАРУСИ ПО БИОРЕСУРСАМ
  1178. Лукша Ольга, Кандидат химических наук, ИОНХ
  1179. Лукьяненко Алексей, магистр эк. наук, Белорусский Государственный Экономический Университет
  1180. Луханина Наталья, Кандидат биологических наук, ГУ Главная государственная инспекция по семеноводству, карантину и защите растений
  1181. Луцковіч Надзея, Бакалаўр, Інстытут генетыкі і цыталогіі НАН Беларусі
  1182. Лучинович Виталий, Магистр исторических наук, БГУ
  1183. Лучинович Людмила, Не имею, БГУ
  1184. Лысак Кирилл, Магистр культурологии, Белорусский государственный университет культуры и искусств
  1185. Лысы Станіслаў, Аб’яднаны інстытут праблем інфарматыкі НАН Беларусі
  1186. Любая Алена, Кандыдат гістарычных навук, РІВШ
  1187. Любецкая Кацярына, Кандыдат філалагічных навук, БДУ
  1188. Любимов Александр, к.т.н., БГТУ
  1189. Любимова Елена, ИФОХ НАН Беларуси
  1190. Любочко Надежда, Без степени, ГО “НПЦ НАН Беларуси по материаловедению”
  1191. Люзина Ксения, БГУ
  1192. Люкевич Юлия, Магистр искусствоведения, БДУКиИ
  1193. Люлис Алексей, к.т.н., ОИПИ НАН Беларуси
  1194. Лясович Светлана, Кандитат филологических наук, Полоцкий государственный университет
  1195. Ляхоўскі Уладзімір, Кандыдат гістарычных навук, Факультэт міжнародных адносін БДУ
  1196. Ляшкевіч Алена, НАН Беларусі
  1197. Ляшко Ольга, канд. физ.-мат. наук, пенсионерка, ранее БНТУ, кафедра лазерной техники и технологии
  1198. Магонь Наталья, БГУ
  1199. Магілеўцаў Дзмітрый, доктар навук, Інстытут фізікі НАН Беларусі
  1200. Маевская Алла, ГНУ “НИЭИ Минэкономики РБ”
  1201. Мазаник Дмитрий, Центр системного анализа и стратегических исследований, сектор «Белорусско-Китайский исследовательский центр «Один пояс-один путь»
  1202. Мазаник Руслан, ГНУ “ОИЭЯИ-Сосны”
  1203. Мазаник Сергей, Доктор физ.мат.наук, БГУ
  1204. Мазарчук Дмитрий, кандидат исторических наук, ИПНК НАН Беларуси
  1205. Мазель Майя, Кандидат физико-математических наук, Белорусский государственный университет
  1206. Мазур Оксана, Институт генетики и цитологии НАНБ
  1207. Мазюк Виктор, Кандидат технических наук, Институт порошковой металлургии
  1208. Майборода Дмитрий, к.ф.н.
  1209. Майборода Татьяна, кандидат экономических наук, БГЭУ
  1210. Мак Максим, БГУ
  1211. Макавчик Инна, Магистр педагогических наук, Уже безработная
  1212. Макаревич Алексей, Городская клиническая больница #2 города Минска
  1213. Макаревич Кристина, Физфак БГУ
  1214. Макаревич Мирослав, НИИ ФХП БГУ
  1215. Макаревич Тамара, БГУ
  1216. Макаренко Леонид, К. Ф.-м. Н., БГУ
  1217. Макарова Александра, Белорусская государственная академия музыки
  1218. Макарова Елена, MBA, Компания
  1219. Макеенко Александр, Институт природопользования НАН Беларуси
  1220. Маковецкая Екатерина, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  1221. Маковский Михаил, ИИТ БГУИР
  1222. Макоед Игорь, Канд. Физ.мат.наук, Богу имени А.С. Пушкина
  1223. Макоўская Вікторыя, Магістр гістарычных навук, Беларускі дзяржаўны музей народнай архітэктуры і побыту
  1224. Максимович Елена, Кандидат технических наук, ИПФ НАН Беларуси
  1225. Максимчик Андрей, Кандидат наук, БГУ
  1226. Максимчук Андрей, магистр технических наук, Полоцкий государственнй университет
  1227. Максимьюк Евгения, РУП “Институт рыбного хозяйства”
  1228. Малаховский Александр, ИТМО Лыкова
  1229. Малаховский Павел, Магистр химических наук, НИИ ФХП БГУ
  1230. Малашкевич Георгий, доктор физ.-мат. наук, Институт физики НАН Беларуси
  1231. Малашонок Ирина, Кандидат химических наук, БГТУ
  1232. Малевич Александр, канд.физ.-мат.наук, БГУ
  1233. Маликина Татьяна, ГО “НПЦ НАН Беларуси по материаловедению”
  1234. Малиновская Надежда, Институт социологии НАН Беларуси
  1235. Малиновский Андрей, Институт тепло- и массообмена НАН Беларуси
  1236. Малышев Валерий, Магистрант, ОИПИ
  1237. Малышева Наталья, БГПУ имени Максима Танка
  1238. Малышева Ольга, ИГиЦ
  1239. Малышева Светлана, ИБ БГУ
  1240. Малышчыц Віктар, Ліцэй Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта
  1241. Мальковец Ольга, Кмн, БГМУ
  1242. Мальтанова Анна, кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  1243. Мальчихина Анна, Институт природопользования
  1244. Малюгин Олег, кандидат исторических наук, Белорусский государственный университет
  1245. Малюшкова Елена, Без степени, БГУ
  1246. Маляренко Александр, Магистр экономических наук, НИИ Стройэкономика
  1247. Мандик Вероника, Кандидат филологических наук, Институт языкознания НАН Беларуси
  1248. Мандик Сергей, ОИЭЯИ-Сосны НАН Беларуси
  1249. Манкевiч Алена, Кандыдат фiлалагiчных навук, Iнстытут лiтаратуразнау́ства iмя Янкi Купалы НАН Беларусi
  1250. Манько Надежда, магистр, БГУ, ММФ
  1251. Мардвилко Татьяна, кандидат физ.-мат. наук, БГУ
  1252. Мардосевич Маргарита, ИБОХ НАН Беларуси
  1253. Мармыш Ольга, Гуз ” ГККВД”
  1254. Марозава Анастасія, Інстытут мовазнаўства імя Якуба Коласа НАН Беларусі
  1255. Мартищенкова Елена, Институт социологии НАН Беларуси
  1256. Мартон Марина, БГУ
  1257. Мартыненко Владмир, Итмо
  1258. Мартынов Сергей, Кандидат экономических наук, Белорусский национальный технический университет
  1259. Мартынова Ирина, БГУ
  1260. Мартысюк Анна, Бакалавр, ИБИКИ
  1261. Мартысюк Натэла, Кандидат филологических наук, БНТУ
  1262. Марченко Владимир, БГУиР
  1263. Марченко Марина, ЦВВК МВД
  1264. Масленок Татьяна, магистр гуманитарных наук, БГПУ
  1265. Маслова Катерина, Поликлиника
  1266. Маслюкоў Тэльман, магістр гістарычных навук, Свята-Елісееўскі Лаўрышаўскі мужчынскі манастыр
  1267. Матвеев Андрей, БГУИР
  1268. Матвеев Дещ, к.э.н., ОАО “НИИ Стройэкономика”
  1269. Матвейчык Дзмітрый, Кандыдат гістарычных навук, Нацыянальны гістарычны архіў Беларусі
  1270. Матиевский Кирилл, ГНУ “Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси”
  1271. Маторин Алексей, Институт биоорганической химии НАН РБ
  1272. Матуйзо Дмитрий, БГУКИ
  1273. Матусевич Ольга, Кандидат наук, БГТУ
  1274. Матюхина Алла, Белорусская государственная академия музыки
  1275. Махоўская Ірына, Кандыдат гістарычных навук, БДУ
  1276. Мацевич Мария, кандидат философских наук, Белорусская государственная академия искусств
  1277. Мацкевич Светлана, кандидат педагогических наук, ЧИУП
  1278. Мацкевіч Вера, БДУ
  1279. Мацук Андрей, Кандидат исторических наук, Институт мстории НАН Беларуси
  1280. Мацукевич Ирина, Кандидат химических наук, ГНУ “Институт общей и нерганической химии Национальной академии наук”
  1281. Медведева Галина, УО БГСХА
  1282. Медведева Гульнара, кандидат экономических наук, БрГТУ
  1283. Медяк Галина, к.х.н., ИФОХ НАН Беларуси
  1284. Мееровская Ольга, БелИСА
  1285. Межнина Ольга, PhD, Cleveland State University
  1286. Мезга Николай, доктор исторических наук, ГГУ им. Ф. Скорины
  1287. Мейсак Дарья, Без степени, Институт ядерных проблем БГУ
  1288. Мелик-Касумов Тигран, кандидат биологических наук, Институт физиологии НАН Беларуси
  1289. Мельник Анна, Институт микробиологии НАН Республики Беларусь
  1290. Мельник Елизавета, Канд.психол.наук, БГУФК
  1291. Мельник Константин, Не имею, БНТУ
  1292. Мельник Наталья, ФТИ НАН Беларуси
  1293. Мельников Роман, Научно-практический центр по земледелию
  1294. Мельникова Елена, Кандидат ф.-м.наук, БГУ
  1295. Мельнікава Анжэла, д.ф.н., ГДУ імя Ф.Скарыны
  1296. Меньченя Сергей, Белорусский государственный аграрный технический университет
  1297. Меняйлова Дарья, Без степени, БГУ
  1298. Месникова Ирина, Кандидат наук, БГМУ
  1299. Метелица Ирина, ЦИБКЯиЛ НАН Беларуси
  1300. Метельская Наталья, кандидат физико-математических наук, Институт физики НАН Беларуси
  1301. Метельский Андрей, доктор исторических наук, Институт истории НАН Беларуси
  1302. Мечинский Виталий, кандидат физ.-мат. наук, НИУ “Институт ядерных проблем” БГУ
  1303. Мигалевич Анастасия, ГНУ “Институт физиологии НАН Беларуси”
  1304. Мижуй Дмитрий, ЛОДЭ
  1305. Микулич Александр, Планетарий
  1306. Микулич Дарья, ГНУ ” Институт порошковой металлургии имени академика О.В. Романа”
  1307. Милькота Наталия, Канд.филос.наук, Нии труда
  1308. Минаков Егор, Без степени, Химический факультет БГУ
  1309. Минеева Вера, Бакалавр, ЧУП Инглиш Тайм
  1310. Миненкова Татьяна, НПЦ по геологии
  1311. Минич Оксана, кандидат педагогических наук, доцент, БГПУ
  1312. Минкевич Сергей, кандидат с.-х. наук, БГТУ
  1313. Минкова Виктория, ИЭБ НАН Беларуси
  1314. Минчукова Маргарита, БНТУ
  1315. Мироненко Виктор, Кандидат ф._м. наук, БГЭУ
  1316. Миронова Галина, Центр системного анализа и стратегических исследований НАН Беларуси
  1317. Мирончик Екатерина, Кандидат экономических наук, УО “БГТУ”
  1318. Мисюченко Виктория, Кандидат с/х наук, МГЭИ им. Сахарова БГУ
  1319. Митрошина Екатерина, БГУ, биологический факультет
  1320. Михайлец Михаил, Кандидат наук, БГУ
  1321. Михайлов Андрей, ОИМ НАН Беларуси
  1322. Михайлов Николай, БГУКИ
  1323. Михайлова Надежда, УО “Витебский государственный ордена Дружбы народов медицинский университет”
  1324. Михайлюк Марина, Аспирант, Объединённый институт энергетических и ядерных исследований – Сосны НАН РБ
  1325. Михайлюк Тимофей, Магистр, ОИЭЯИ “Сосны”
  1326. Михаленко Елена, кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1327. Михаленок Дмитрий, Институт биоорганической химии
  1328. Михальцов Сергей, МЧС
  1329. Михальцов Сергей, Магистр, НИИ ЯП БГУ
  1330. Михасев Геннадий, доктор физ.-мат. наук, БГУ
  1331. Михедова Елена, БГТУ
  1332. Мицкевич Ольга, Кандидат социологических наук, Институт социологии НАН Беларуси
  1333. Мишурная Юлия, МГЛУ
  1334. Мовсесян Елена, СШ12
  1335. Можаев Андрей, Магистр, СП «КРЕДО-ДИАЛОГ»
  1336. Можейко Дмитрий, ОИПИ НАН Беларуси
  1337. Мозго Анастасия, Магистр филологических наук, Полоцкий государственный университет
  1338. Мозгова Галина, Кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1339. Мозгова Татьяна, БГУ
  1340. Моисеев Александр, УО “ВГМУ”
  1341. Моисеев Дмитрий, Доктор наук, УП ЦЭИЗ
  1342. Моисеева Алеся, Кандидат медицинских наук, ВГМУ
  1343. Мойсевич Наталья, Кандидат с/х наук, РУП Институт овощеводства
  1344. Молчан Владислав, НПЦ по биоресурсам
  1345. Молчанова Алла, Кандидат биологических наук, Институт физиологии
  1346. Монич Людмила, БГУКИ
  1347. Монич Никита, Национальный художественный музей Республики Беларусь
  1348. Мороз Валерий, БрГУ им. А. С. Пушкина
  1349. Мороз Диана, Кандидат биологических наук, УО “Барановичский государственный университет”
  1350. Мороз Илья, магистр, НИИ ЯП БГУ
  1351. Морозько Федор, Магистр физических наук, БГУ
  1352. Мосейчук Людмила, Кандидат исторических наук, БГУ
  1353. Москва Валентина, к.т.н., НПЦ НАН Беларуси по продовольствию
  1354. Мотрэнка Таццяна, БДПУ
  1355. Мохов Александр, Магистр, БГУКИ
  1356. Мудров Сергей, кандидат социологических наук, Полоцкий государственный университет
  1357. Муравский Александр, к.ф.-м.н., доцент, НАНБ
  1358. Муравский Анатолий, к.ф.-м.наук, НАН Беларуси
  1359. Мурашова Мария, ИФОХ Нан Беларуси
  1360. Мухин Сергей, Кандидат юридических наук, Институт правовых исследований Национального центра законодательства и правовых исследований Республики Беларусь
  1361. Мухина Валерия, БНТУ
  1362. Мычко Анастасия, ИБОХ НАН
  1363. Мягкова Ксения, НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам
  1364. Мядель Александр, Кандидат философских наук, УО “Витебский государственный технологический университет”еский
  1365. Мялик Александр, Центральный ботанический сад НАН Беларуси
  1366. Мямин Владислав, Кандидат биологических наук, Белорусский государственный университет
  1367. Мятліцкая (Лебедзева) Валянціна, Пенсіянер,
  1368. Міхалевіч Мілана, кандыдат філалагічных навук, МДЭІ імя А.Д.Сахарава БДУ
  1369. Міцкевіч Вольга, Кандыдат філалагічных навук, Інстытут мовазнаўства імя Якуба Коласа Цэнтра даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі
  1370. Навасельцава Інэса, кандыдат філалагічных навук, БДЭУ
  1371. Навицкая-Гаврилко Виктория, кандидат психологических наук, БГПУ
  1372. Навицкий Артём, ФТИ НАН Беларуси
  1373. Навроцкая Ольга, Медицинский колледж г. Минск. БГМК
  1374. Навуменка Аляксандар, к.ф.-м.н, ІФ НАНБ
  1375. Назарова Ольга, ФТИ НАН Беларуси
  1376. Налетов Иван, Аспирант, БГУ
  1377. Намазов Нариман, Три высших образования и магистратура, Информационное агентство “Два Ч”
  1378. Насанович Даша, Магистр пед.наук, Бгуфк
  1379. Насань Олег, БГУ, ММФ
  1380. Насевіч Вячаслаў, Кандыдат гістарычных навук, Пенсіянер
  1381. Науменко Андрей, к.т н, УО “Витебский государственный технологический университет”
  1382. Науменко Анна, Кандидат филологических наук, БГУ
  1383. Науменко Валерия, ЦНБ НАН БЕЛАРУСИ
  1384. Наумов Александр, к.ф.-м.н., Институт прикладной физики НАН Беларуси
  1385. Нахаева Наталья, Институт микробиологии
  1386. Нашкевич Елена, Кандидат педагогических наук, доцент, IBA
  1387. Невар Татьяна, кандидат химических наук, ИФОХ НАН БЕЛАРУСИ
  1388. Невдах Ядвига, БГУ
  1389. Невмержицкая Марина, Белорусский государственный университет
  1390. Недзьведь Ольга, кандидат технических наук, БГМУ
  1391. Некрашэвіч-Кароткая Жанна, Доктар філалагічных навук, Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт
  1392. Непочелович Полина, НИИ ФХП БГУ
  1393. Нестерович Дмитрий, ИТМО им. Лыкова НАН Б
  1394. Нижегородова Дарья, Кандидат биологических наук, БелМАПО
  1395. Низовцев Александр, доктор физ.-мат. наук, Институт физики НАН Беларуси
  1396. Никитин Александр, Без степени, НПЦ НАН Б по материаловедению
  1397. Никитина Анна, Ихнманб
  1398. Никитина Ирина, кандидат философских наук, БГПУ
  1399. Никитина Татьяна, БГЭУ
  1400. Никитинская Татьяна, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1401. Никишев Павел, Кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  1402. Николай Ванькевич, Институт микробиологии
  1403. Николайчук Виктория, ИХНМ
  1404. Никонов Александр, ВГМУ
  1405. Никонова Юлия, БГУ
  1406. Никулина Гражина, РНПЦ спорта
  1407. Никулина Оксана, Б.с. (исследователь), НПЦ по продовольствию
  1408. Никулина Юлия, Кандидат философских наук, Академия управления
  1409. Новак Юлия, БГАТУ
  1410. Новаш Иван, К т н, Бнту
  1411. Новик Петр, магистр, Институт физики им. Б.И. Степанова
  1412. Новиков Илья, Химический факультет, БГУ
  1413. Новиков Сергей, к.т.н., Олегович
  1414. Новикова Людмила, БНТУ
  1415. Новикова Ольга, К.ф.н., БГУ
  1416. Новицкая Роза, магистр, БГУ
  1417. Новицкий Алексей, Институт тепло- и массообмена имени А.В.Лыкова НАН Беларуси
  1418. Новицкий Андрей, Доктор физ. мат. наук, Белорусский государственный университет
  1419. Новицкий Виталий, УЗ ГКБСМП
  1420. Новицкий Денис, к. ф.-м. н., Институт физики НАН Беларуси
  1421. Новожилова Мария, Магистр химических наук, ИБОХ НАН РБ
  1422. Новоселова Наталья, Кандидат технических наук, Объединенный институт проблем информатики НАН Беларуси
  1423. Новосельский Илья, БГУ
  1424. Новік Іван, Інстытут філасофіі
  1425. Новікау Сяргей, Кандыдат гістарычных навук, Установа адукацыі «Мінскі дзяржауны лінгвістычны унівесітєт»
  1426. Норман Борис, доктор филологических наук, БГУ
  1427. Носовп Александра, Магистр, НАН Беларуси
  1428. Нікановіч Дзмітрый, Кандыдат філалагічных навук, Факультэт журналістыкі БДУ
  1429. Образцова Ольга, к.т.н., БГУИР
  1430. Обухова Елена, Кандидат исторических наук, Гродненский государственный университет имени Янки Купалы
  1431. Обчинец Алеся, БГПУ
  1432. Оводок Евгений, кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  1433. Оводок Елена, Магистр, ГУО “Республиканская гимназия-колледж искусств им. И. О. Ахремчика”
  1434. Овчинникова Ольга, БГУИР
  1435. Огинская Анна, Кандидат экономических наук, БГЭУ
  1436. Огородников Владислав, Магистр, НИИ ФХП БГУ
  1437. Одринский Андрей, к.ф.-м.н., Институт технической акустики НАН РБ
  1438. Окаев Евгений, Кандидат химических наук, Белорусский государственный университет
  1439. Олейник Светлана, БГМК
  1440. Олехнович Рогнеда, Институт истории НАН Беларуси
  1441. Ольховская Татьяна, МГЛУ
  1442. Ольшевская Наталья, ГУО “Мирская СШ” Барановичского района
  1443. Опарин Александр, БГАТУ
  1444. Орешко Игорь, БГУ
  1445. Орешко Татьяна, БГУКИ
  1446. Орлов Иван, РУП «Институт рыбного хозяйства»
  1447. Орлова Алина, Белорусский государственный университет информатики и радиоэлектроники
  1448. Орловская Полина, Институт микробиологии НАН Беларуси
  1449. Осадчев Антон, Магистр физико-математических наук, Научное учреждение “ОИЭЯИ – Сосны”
  1450. Осипенко Мария, БГТУ
  1451. Осипова Яна, МГЛУ
  1452. Осипович Анна, PhD, Vanderbilt University
  1453. Осипчик Мария, Институт биоорганической химии
  1454. Осмоловская Инна, Кандидат филологических наук, МГЛУ
  1455. Остапук Светлана, ИБ БГУ
  1456. Остапчик Виктория, Институт генетики и цитологии
  1457. Остапчук Валентин, Институт биоорганической химии НАНБ
  1458. Островский Сергей, К. п. н., БНТУ
  1459. Охремчук Артур, Институт микробиологии НАН Беларуси
  1460. Охремчук Екатерина, магистр, Институт микробиологии НАНБ
  1461. Павлова Кристина, Институт жилищно коммунального хазяйства НАН Беларуси
  1462. Павловец Александр, к.т.н., ОАО СвязьИнвест
  1463. Павловец Галина, БГУИР
  1464. Павлович Екатерина, Кандидат педагогических наук, БГПУ
  1465. Павлович Людмила, Без степени, Институт системных исследований в АПК НАН Беларуси
  1466. Павловская Гражина, Кандидат филологических наук, Репетитор, кандидат филологических наук
  1467. Павловский Владимир, К.т.н, ГНУ Объединенный институт машиностроения НАН Беларуси
  1468. Павлюченко Александр, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  1469. Палиева Татьяна, Кандидат педагогических наук, доцент, МГПУ имени И.П.Шамякина
  1470. Палто Наталья, БГУ
  1471. Панасина Ольга, ЦНБ НАН Беларуси
  1472. Панкратова Юлия, БГМУ
  1473. Панкратович Екатерина, УЗ 40 ГКП
  1474. Пантелей Ксения, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1475. Пантелей Сергей, К. С.-х. наук, Институт рыбного хозяйства
  1476. Папеня Марина, БГУ
  1477. Папсуев Сергей, ЦНБ им. Я. Коласа НАН РБ
  1478. Парафинюк Дарья, Магистр технических наук, БГУИР
  1479. Паращенко Владимир, БГЭУ
  1480. Пардаев Александр, кандидат технических наук, БГУ
  1481. Паречина Светлана, Кандидат политических наук, БГУ
  1482. Парибок Ирина, Кандидат химических наук, ООО “ИЗОВАК Технологии” R&D
  1483. Пархоменко Владислав, Магистр химических наук, БГУ
  1484. Пархоменко Ирина, Кандидат физ-мат наук, БГУ
  1485. Пархоц Марина, к.ф.-м.н, Институт физики НАН Беларуси
  1486. Паршенков Александр, Бакалавр, Центральная научная библиотека им. Якуба Коласа НАН Беларуси
  1487. Пастухова Дарья, БИП-институт правоведения
  1488. Пастушков Валерий, канд.техн.наук, БНТУ
  1489. Пасько Юрий, БНТУ
  1490. Пахоменко Андрей, Могилевский государственный университет имени А. А. Кулешова
  1491. Пацевич Ангелина, РУП “Институт мелиорации”
  1492. Пацей Наталья, к. т. н., Белорусская государственная академия связи
  1493. Пашкевич Алексей, Магистр физических наук, НИИ ЯП БГУ
  1494. Пашкевіч Аляксандр, Кандыдат гістарычных навук, Беларускі навукова-даследчы цэнтр электроннай дакументацыі
  1495. Паўлоўская Ганна, К.г.н., Варшаўскі ўніверсітэт
  1496. Пенкрат Игорь, БГУ
  1497. Перавалава Наталля, кандыдат філалагічных навук, Інстытут мовазнаўства імя Якуба Коласа НАНБ
  1498. Перевозников Сергей, НИИ ФХП БГУ
  1499. Перевозникова Анна, УГЗ
  1500. Перережко Ирина, Кандидат педагогических наук, доцент, БГМУ
  1501. Першай Наталия, Институт природопользования НАН Беларуси
  1502. Песецкая Татьяна, кандидат физико-математических наук, БГУКИ
  1503. Песковая Надежда, БГМУ
  1504. Песоцкая Карина, БГУ
  1505. Петракова Ольга, ГУО “ДШИ 2 г.Бобруйска им. В. В. Оловникова”
  1506. Петрашко Анна, ОИПИ НАН Беларуси
  1507. Петров Владислав, Институт социологии НАН Беларуси
  1508. Петров Дмитрий, Белорусский государственный университет
  1509. Петрович Сергей, БГУ, ФПМИ
  1510. Петрович Татьяна, Издательский дом “Белорусская наука”
  1511. Петровская Агата, Институт тепло и массообмена имени А. В. Лыкова НАН Беларуси
  1512. Петровская Дарья, БГМУ
  1513. Петровский Андрей, ОИЭЯИ – Сосны НАН Беларуси
  1514. Петрушенко Людмила, Кандидат химических наук, БГМУ
  1515. Петрушеня Александр, к.т.н., БГТУ
  1516. Петрушкевіч Ала, кандыдат філалагічных навук, Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы. Звольнілася 27.02.2015.
  1517. Петухова Маргарита, Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы Национальной академии наук Беларуси
  1518. Петухова Наталья, Кандидат педагогических наук, БГУКИ
  1519. Печенева Татьяна, Доктор наук, Академия управления
  1520. Печёнкина Елизавета, Институт Биофизики и клеточной инженерии НАН РБ
  1521. Пивень Ольга, Аспирантка, ГП “Институт жилища – НИПТИС им. Атаева С. С.”
  1522. Пивень Юрий, к.х.н., Институт биоорганической химии
  1523. Пивоварчик Сергей, ГрГУ
  1524. Пилецкая Екатерина, Женская консультация
  1525. Пилецкая Татьяна, УЗ ” Барановичская центральная поликлиника” городская поликлиника 2
  1526. Пилипенок Надежда, Институт микробиологии НАНБ
  1527. Пилипчук Татьяна, Институт микробиологии НАН Беларуси
  1528. Пиндрик Ольга, Кандидат физико-математических наук, Белорусский Государственный Университет
  1529. Пинчук Вера, БГУ
  1530. Пинюта Ирина, Кандидат педагогических наук, БарГУ
  1531. Писарчик Алеся, Кандидат политических наук, Белорусский государственный университет
  1532. Писецкая Оксана, кандидат филологических наук, МГЛУ
  1533. Пискун Олег, НПЦ по геологии
  1534. Пискун Юлия, Кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  1535. Пискунов Юрий, Луч
  1536. Писоцкая Наталья, МГЛУ
  1537. Пицевич Георгий, кандидат физико-математических наук, БГУ
  1538. Пищинский Иван, кандидат медицинских наук, доцент, ООО”Любимый стоматлог”
  1539. Плавинский Владимир, БГУ
  1540. Плакс Дмитрий, Кандидат геолого-минералогических наук, Белорусский национальный технический университет
  1541. Плащинский Павел, Кандидат физико-математических наук, Белорусский государственный университет
  1542. Плеханова Ирина, НАН ИБОХ
  1543. Плиговка Андрей, Канд. техн. наук, БГУИР
  1544. Плиско Татьяна, к.х.н., ИФОХ НАН Беларуси
  1545. Плишкина Елена, Институт биоорганической химии НАН Баларуси
  1546. Плющевский Игорь, К.т.н., НИЭИ Минэкономики
  1547. Поболь Анна, к.э.н., БГУ
  1548. Повод Игорь, Магистр экономических наук, Институт экономики НАН Беларуси
  1549. Подберёзкин Филипп, Отдел редких книг и рукописей ЦНБ НАН Беларуси
  1550. Подболотов Кирилл, Кандидат технических наук, Физико-технический институт НАН Беларуси
  1551. Поддубская Олеся, НИИ ЯП
  1552. Подоляко Татьяна, Бгу
  1553. Позняк Наталья, ИОНХ НАН Беларуси
  1554. Позняк Сергей, кандидат химических наук, НИИ физико-химических проблем Белгосуниверситета
  1555. Поклонская Ольга, Институт бизнеса БГУ
  1556. Полетаева Ольга, МГЛУ
  1557. Полешук Наталья, ГУО “Мирская СШ”
  1558. Поликсенова Валентина, Кандидат наук, БГУ
  1559. Поликша Елена, Без степени, БНТУ
  1560. Полубятко Илья, Кандидат наук, РУП “Институт плодоводства”
  1561. Полукошко Ольга, БГУ
  1562. Полуян Татьяна, Магистр, УО БГУИР
  1563. Поляков Алексей, Доктор психологических наук, БГУ
  1564. Поляков Егор, ЦНБ НАН Беларуси
  1565. Пономаренко Наталья, Кмн, РНПЦ детской онкологии, гематологии и иммунологии
  1566. Понтус Павел, бакалавр технических наук, ООО “ЭппКсайт”
  1567. Попкова Надежда, Магистр технических наук, БНТУ
  1568. Попов Владислав, PhD, Greenerwave, 6 rue Jean Calvin, 75005, Paris, FRANCE
  1569. Попов Максим, магистр, БНТУ
  1570. Попова Марина, УО ” БГТУ”
  1571. Поправко Ирина, Кандидат исторических наук, Томский государственный университет
  1572. Попченя Юрий, ИТМО
  1573. Посредников Антон, магистр, БГПУ им. М.Танка
  1574. Посталовский Александр, Кандидат социологических наук, Центр социологических и политических исследований БГУ
  1575. Потапова Марина, МГЛУ
  1576. Поташко Лилия, УО “Белорусская государственная сельскохозяйственная академия”
  1577. Почкаева Ольга, БГАИ
  1578. Праценко Светлана, к.х.н., ИФОХ НАН БЕЛАРУСИ
  1579. Прачковская Екатерина, БГУ
  1580. Пригодич Владислав, Магистр, ГО “НПЦ НАН Беларуси по материаловедению”
  1581. Приймачук Ирина, М.э.н., исследователь экономики, УО БрГТУ г. Брест
  1582. Пристром Ирина, БГУИР
  1583. Приступа Кристина, БГУ
  1584. Прись Игорь, доктор философии, кандидат физ.-мат.наук, Институт философии НАН Беларуси
  1585. Присяжненко Ольга, БГУ
  1586. Притулик Наталья, БГУ
  1587. Приходько Вера, Канд. Мед. Наук, УО “БГУФК”
  1588. Приходько Дарья, МГЭИ им. Сахарова
  1589. Прищеп Сергей, Кандидат биологических наук, Политехнический институт Ренскльера
  1590. Проконина Елена, БГУ
  1591. Прокопович Григорий, ОИПИ НАН Беларуси
  1592. Прокопович Наталья, Кандидат педагогических наук, ИПКиП БГПУ
  1593. Прокопчук Ольга, Кандидат филологических наук, БГУ
  1594. Прокопчук Юрий, ОИПИ НАН Беларуси
  1595. Пронузо Юлия, ГГУ имени Ф. Скорины
  1596. Проскурнина Ирина, Институт микробиологии НАН Беларуси
  1597. Протасовицкий Сергей, Кандидат юридических наук, БГУ
  1598. Протченко Екатерина, Без степени (аспирант), БГУИР
  1599. Прохорова Татьяна, Кандидат наук, Бгму
  1600. Прохорчик Павел, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  1601. Прыстаўка Ягор, Кандыдат філалагічных навук, БДУ
  1602. Пузиновский Владимир, БНТУ, кафедра Электрические станции
  1603. Пучковская Татьяна, Кандидат педагогических наук, МГИРО
  1604. Пучковский Илья, Институт физики НАНБ
  1605. Пушкина Надежда, БГУ
  1606. Пышко Александр, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  1607. Пятница Татьяна, МГИРО, Минск
  1608. Пятровіч Аляксандра, магістр, філалагічны факультэт БДУ
  1609. Рабинович Оскар, доктор физико-математическийх наук, Институт тепло- и массообмена имени А.В. Лыкова НАН Беларуси
  1610. Рагель Дмитрий, кандидат экономических наук, БГУИР
  1611. Рагойша Александр, БГУ
  1612. Радаман Андрэй, Інстытут гісторыі НАН Беларусі
  1613. Радзевич Ирена, кандидат архитектуры, БНТУ
  1614. Радивановская Наталья, БГПУ
  1615. Радкевич Артем, Государственное научное учреждение “Объединенный институт энергетических и ядерных исследований – Сосны” НАН Беларуси
  1616. Радцевич Елизавета, БНТУ
  1617. Радчанка Аляксандра, НИИ ФХП БГУ
  1618. Радына Аляксандр, Кандыдат фізіка-матэматычных навук, Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт
  1619. Радюк Александр, БГУ
  1620. Разумова Светлана, К.э.н., Университет
  1621. Райчонак Аляксандр, Кандыдат гістарычных навук, БГТУ
  1622. Рак Александр, ГПУ “Березинский биосферный заповедник”
  1623. Рак Владимир, Институт энергетика НАН Беларуси
  1624. Рак Маргарита, Республиканский институт китаеведения имени Конфуция Белорусского государственного университета
  1625. Рамская Людмила, БрГТУ
  1626. Ратникова Мария, БГУ
  1627. Ребеко Екатерина, Кандидат медицинских наук, РНПЦ Кардиология
  1628. Реброва Роксана, Кандидат искусствоведения, Государственный Эрмитаж
  1629. Резвицкая Лариса, БГПУ им Танка
  1630. Репинская Ирина, НПЦ НАН Беларуси
  1631. Реут Вероника, БГУ
  1632. Ри Кими, ИП ” Киминвестмент”
  1633. Римша Алексей, РУП “НПЦ МБК” НАН Беларуси
  1634. Ровбо Маргарита, БГУ
  1635. Ровенская Ирина, Кандидат биологических наук, БГУ
  1636. Рогач Снежана, БНТУ
  1637. Рогачевская Марина, Доктор филологических наук, МГЛУ
  1638. Роговой Александр, ГНУ ИПМ
  1639. Рожко Светлана, Магистр, Институт ЖКХ
  1640. Розин Борис, к.т.н., ОИПИ НАН Беларуси
  1641. Романенко Алла, РУП “НПЦ НАН Беларуси по животноводству”
  1642. Романенко Ирина, Кандидат исторических наук, Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы НАН Беларуси
  1643. Романенко Марина, Магистр химических наук, Институт химии новых материалов НАН РБ
  1644. Романов Иван, БГУ
  1645. Романова Екатерина, Институт природопользования НАН Беларуси
  1646. Романова Екатерина, Оптикгрупп
  1647. Романова Ирина, Кандидат исторических наук, ЕГУ
  1648. Романова Светлана, Кандидат социологических наук, –
  1649. Романовская Елена, БГУКИ
  1650. Романовская Елена, к.х.н., БГТУ
  1651. Романовский Валентин, К.т.н., ИОНХ
  1652. Романовский Ярослав, ГНУ “Институт порошковой металлургии имени академика О.В. Романа”
  1653. Романюк Александра, Объединенный институт машиностроения НАН Беларуси
  1654. Ронишенко Богдан, магистр химических наук, ГНУ “ИФОХ НАН Беларуси”
  1655. Рощина Марина, Магистр, Институт общей и неорганической химии Национальной академии наук Беларуси
  1656. Роўба Анатоль, Кандыдат фіз.-мат. навук, НІІ ЯП БДУ
  1657. Рудая Елена, Кандидат биологических наук, НИИ ФХП БГУ
  1658. Рудевич Миаил, Центральный ботанический сад НАН Беларуси
  1659. Руденко Мария, Магистр технических наук, БГУИР
  1660. Руденков Ивантон, магистр физ.-мат. наук, ОИЭЯИ-Сосны
  1661. Рудниченко Юлия, Институт физиологии НАН Беларуси
  1662. Румянцев Владимир, к.т.н., БНТУ
  1663. Русак Юрий, НУ “ОИЭЯИ-Сосны”
  1664. Русецкая Дарья, магистр филологических наук, БГУ
  1665. Русецкая Наталля, Кандыдат навук, UMCS
  1666. Рускевич Людмила, кандидат филологических наук, МГЛУ
  1667. Руткевич С, к.б.н, БГУ
  1668. Рутковская Любовь, Физический факультет БГУ
  1669. Рухля Владимир, НИИ физико-химических проблем Белгосуниверситета
  1670. Рушнова Ирина, кандидат физико-математических наук, Белорусский государственный университет
  1671. Рыбак Юрий, Республиканское научно-производственное унитарное предприятие «Центр радиотехники Национальной академии наук Беларуси»
  1672. Рыбаков Михаил, музей
  1673. Рыбакова Наталья, ИПКиП БГПУ
  1674. Рыбалтовская Полина, Институт микробиологии НАН Беларуси
  1675. Рыбачэнка Ігар, кандыдат фіз.-мат. навук, БДУ
  1676. Рыбенков Евгений, Магистр технических наук, БГУИР
  1677. Рыковский Игорь, Кандидат экономических наук, УО БГУИР
  1678. Рыло Татьяна, БГАТУ
  1679. Рымовская Мария, канд. техн. наук, Белорусский государственный технологический университет
  1680. Рында Елена, Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси
  1681. Рябая Наталья, Кандидат биологических наук, Пенсионер
  1682. Рябова Кристина, НПЦ НАН Беларуси по продовольствию
  1683. Рябова Наталья, Просветительско-исследовательское учреждение “Центр исследования общественного управления “СИМПА”
  1684. Рязанов Игорь, PhD, ГО “НПЦ НАН Беларуси по материаловедению”
  1685. Савина Наталья, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1686. Савина Светлана, Кандидат биологических наук, ГНУ Институт биофизики и клеточной инженерии
  1687. Савицкая Варвара, БГМУ
  1688. Савич Виктория, Институт микробиологии НАНБ
  1689. Савич Ксения, кандидат наук, Институт природопользования НАНБ
  1690. Савко Павел, Белорусский государственный университет
  1691. Савостеенко Наталья, БГПУ
  1692. Савочка Олег, магистр, ИБОХ
  1693. Савчук Татьяна, доктор филологических наук, БГУ
  1694. Сагайдак Светлана, кандидат психологических наук, Учреждение БГУ “Республиканский центр проблем человека”
  1695. Сагановіч Генадзь, доктар габілітаваны, Варшаўскі універсітэт
  1696. Садовская Алисия, БГУФК
  1697. Садовская Анна, Кандидат технических наук, РУП “Научно-практический центр Национальной академии наук Беларуси по продовольствию”
  1698. Сазонов Александр, БГТУ
  1699. Сазонов Алексей, БГУ
  1700. Сакова Екатерина, Образовпнте
  1701. Саковец Мария, БГУ
  1702. Сакович Сергей, канд. физ.-мат. наук, Институт физики НАН Беларуси
  1703. Саливончик Светлана, Кандидат географических наук, Институт природопользования НАН Беларуси
  1704. Салимова Заррина, Бернский университет
  1705. Салодкі Часлаў, юрыст-праўнік, вайсковы пенсіянер
  1706. Сальджуки Татьяна, МГЛУ
  1707. Самович Татьяна, кандидат биологических наук, Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси
  1708. Самойлова Инна, кандидат наук, ГрГУ им. Я.Купалы
  1709. Самсонов Павел, БГУИР
  1710. Сандаков Дмитрий, К.б.н., БГУ
  1711. Санец Елена, Кандидат географических наук, Государственное научное учреждение «Институт природопользования Национальной академии наук Беларуси»
  1712. Санько Александр, Доктор геолого-минералогических наук, БГУ
  1713. Сапожникова Анна, Магистр, БНТУ, кафедра «Электрические станции»
  1714. Сапон Егор, БГТУ
  1715. Сапон Елена, Не имею, БГТУ
  1716. Сапотько Ольга, ОИЭЯИ-Сосны
  1717. Сарна Александр, Кандидат философских наук, Белорусский государственный университет
  1718. Сарока Дмитрий, Институт порошковой металлургии имени академика О.В. Романа
  1719. Сарокина Елена, БГУ химфак
  1720. Сасинович Дмитрий, НИЧ БГУИР
  1721. Саулов Александр, Государственное научное учреждение « Институт экспериментальной ботаники им. В. Ф. Купревича НАН Беларуси»
  1722. Сахар Галина, Без степени, УО БГМУ
  1723. Сахарута Илона, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1724. Сахарчук Алексей, к.ю.н., 12 лет работал в БГУ, юридический факультет
  1725. Сахончик Олег, БГУ
  1726. Сачанка Антось, Інстытут біяарганічнай хіміі НАНБ
  1727. Сачивко Татьяна, Кандидат сельскохозяйственных наук, УО БГСХА
  1728. Сащеко Вячеслав, кандидат культурологии, Белорусский государственный университет культуры и искусств
  1729. Свекла Виктор, Центральная научная библиотека НАН Беларуси
  1730. Свередюк Елена, Елена, Академия последипломного образования
  1731. Светлакова Ольга, БГПУ
  1732. Светлович Татьяна, кандидат медицинских наук, Белорусская медицинская академия последипломного образования
  1733. Свилас Светлана, доктор исторических наук, Белгосуниверситет
  1734. Свирид Андрей, Кандидат химических наук, Институт биоорганической химии
  1735. Свиридович Ирина, кандидат педагогических наук, БГПУ
  1736. Свитенков Илья, Институт физики НАН Беларуси
  1737. Северинчик Татьяна, ИФОХ НАН Беларуси
  1738. Севрук Дмитрий, кандидат наук, БГУ
  1739. Сегень Дмитрий, Младший научный сотрудник, ГНУИПМ
  1740. Сединина-Барковская Юлия, БГУ
  1741. Седнев Юрий, Будущий нобелевский лауреат, НАНБ
  1742. Седун Екатерина, ЦБС НАН РБ
  1743. Селевич Анатолий, НИИ ФХП БГУ
  1744. Селезнева Анна, MS (Human Genetics), MA (Cultural Studies), Bioethics, ECLAB
  1745. Селеня Геннадий, Аспирант, Оипи НАН РБ
  1746. Селиванова Наталия, Б/с, ИНМИ НАН РБ
  1747. Селицкая Ольга, МГЛУ
  1748. Селицкий Александр, БГПУ им. М. Танка
  1749. Сельченок Елена, БГУ
  1750. Семак Игорь, к.б.н, БГУ
  1751. Семашко Анна, отпуск по уходу за ребенком
  1752. Семашко Ирина, БГМУ
  1753. Семашко Мария, Институт ЖКХ НАН Беларуси
  1754. Семашко Роман, Институт порошковой металлургии имени академика О.В. Романа
  1755. Семененко Дмитрий, кандидат технических наук, ОАО “НПО Центр”
  1756. Семенов Максим, Магистр педагогических наук, БГПУ ИМ МАКСИМА ТАНКА
  1757. Семенович Юлия, Рнпц мать и дитя
  1758. Семенчукова Екатерина, Институт микробиологии НАН Беларуси
  1759. Семеняк Алексей, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  1760. Семеняко Андрей, магистр естественных наук, БГУИР
  1761. Семукова Елена, БИП -Институт правоведения
  1762. Семянчук Генадзь, Кандыдат гiстарычных навук, Цэнтр Беларускiх Студыяу Варшаускага унi версiтэта
  1763. Семёнов Владислав, БГУ, химический факультет
  1764. Семёнов Дмитрий, ГНУ «Институт биоорганической химии НАН Беларуси»
  1765. Сенаторова Дарья, БГАМ
  1766. Сергеев Олег, Ph. D., Германский Аэрокосмический Центр
  1767. Сергеев Роман, к.т.н., ОИПИ НАН Беларуси
  1768. Сергеева Елена, Кандидат филологических наук, Центр исследований белорусской культуры, языка и литературы
  1769. Сергеева Ирина, Кандидат наук, БГАТУ
  1770. Сергеенко Сергей, УО ГГОЛ
  1771. Сергей Александр, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  1772. Сергиевич Денис, Белорусский государственный технологический университет
  1773. Середа Юлия, Институт философии НАН Беларуси
  1774. Середич Марина, Кандидат сельскохозяйственных наук, БГТУ
  1775. Серикова Наталья, БГУ
  1776. Серко Наталья, к.с.-х.н., УО «БГТУ»
  1777. Сечеников Артём, Кандидат биологических наук, ГУО «Средняя школа № 61 г. Минска»
  1778. Сивец Алексей, Магистр химических наук, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  1779. Сивицкая Лариса, Кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1780. Сивицкий Арсений, Магистр философских наук, Учреждение “Центр стратегических и внешнеполитических исследований”
  1781. Сиволобова Яна, Центральный ботанический сад национальной академии наук Беларуси
  1782. Сивцов Иван, PhD, к. ф.-м. н., Институт физики
  1783. Сидоренко Анастасия, Кандидат биологических наук, Институт микробиологии НАН Беларуси
  1784. Сидоров Александр, БГУ
  1785. Сидорова Александра, к.э.н, БГУ
  1786. Сидорова Елена, ГНУ “Институт генетики и цитологии НАН Беларуси”
  1787. Сидорович Татьяна, МРК
  1788. Сидорская Ирина, доктор филологических наук, доцент, Белорусский государственный университет
  1789. Сидорская Наталья, БНТУ
  1790. Сиколенко Максим, Институт микробиологии НАН Беларуси
  1791. Сикорский Валерий, Кандидат физико-математических наук, БГУ
  1792. Сильченкова Светлана, БГЭУ
  1793. Силюк Ольга, НИИ ПФП БГУ
  1794. Симонов Александр, Кандидат физико-математических наук, ООО ИП “ВиПиАй Девелопмент Центр”
  1795. Симченко Эдуард, Кандидат экономических наук, Независимый исследоаатель
  1796. Синица Татьяна, Кандидат психологических наук, Белорусский государственный университет
  1797. Синицына Надежда, Кандидат филологических наук, БГЭУ
  1798. Синявская Елизавета, магистр биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1799. Синявская Марина, кандидат биологических наук, Институт Генетики и Цитологии
  1800. Сироткина Маргарита, Кпн, Пгу
  1801. Ситник Ирина, Магистр филологических наук, БГУ
  1802. Скаковская Алла, БГУКИ
  1803. Скаковский Виктор, Кандидат педагогических наук, МГИРО
  1804. Скакун Татьяна, Биологический факультет БГУ
  1805. Скачко Вадим, БГМУ
  1806. Скачкова Александра, БГУ
  1807. Скепьян Анастасия, Кандидат исторических наук, Институт истории НАН Беларуси
  1808. Скибинская Анна, МГЭИ им. А.Д. Сахарова БГУ
  1809. Скивицкач Мария, Кандидат педагогических наук, БГПУ Институт инклюзивного образования
  1810. Скирко Наталья, Кандидат экономических наук, БГУ
  1811. Скоробогатова Александра, Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси
  1812. Скриган Анна, Кандидат географических наук, Белорусско-Российский университет
  1813. Скуратович Елена, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  1814. Скуратович Ирина, БНТУ
  1815. Скурко Паўліна, кандыдат гістарычных навук, Дзмітрыеўна
  1816. Скурту Игорь, Институт прикладной физики НАН Беларуси
  1817. Слинко Елена, БрГТУ
  1818. Слука Надежда, ЦНБ им. Я. Коласа НАН Беларуси
  1819. Слуцкая Людмила, Кандидат исторических наук, БГУ
  1820. Сліж Наталля, кандыдат гістарынчых навук, БІП
  1821. Смаль Маргарита, К.б.н., Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1822. Смалякоў Дзмітрый, к.филос.н, Белорусско-китайский исследовательский центр философии и культуры
  1823. Смаргович Ирина, Белорусский государственный университет культуры и искусств
  1824. Смирнов Андрей, Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси
  1825. Смирнов Андрей, кандидат физ-мат наук, Институт физики НАН Беларуси
  1826. Смирнов Сергей, РНПЦ ОМР имени Н.Н.Александрова
  1827. Смирнова Ирина, ЦНБ НАН БЕЛАРУСИ
  1828. Смирнова Маргарита, БГУ
  1829. Смирнова Наталья, Кандидат психологических наук, ГУО Академия последипломного образования
  1830. Смирнова Ольга, БГУ
  1831. Смолко Елена, БГУ
  1832. Смольская Светлана, Кандидат химических наук, Первый Медицинский Университет им. И.М. Сеченова (Семеновский Университет) Минздрав России
  1833. Смульская Светлана, Кандидат наук, УО “БГУКИ”
  1834. Смунёв Дмитрий, к.ф.-м.н., БГУ, факультет РФиКТ
  1835. Снапкоўская Святлана, Доктар педагагічных, доктар гістарычных навук, Бду
  1836. Снапкоўскі Уладзімір, Доктар гістарычных навук, Бду
  1837. Снигирев Сергей, магистр технических наук, исследователь, БНТУ
  1838. Снисаренко Светлана, БГУИР, кафедра СУ
  1839. Снитовец Дарья, Лаборатория компьютерного дизайна материалов МФТИ
  1840. Соболев Евгений, УО ГГТУ им. П.О. Сухого, НИЛ ТКН
  1841. Соболева Ольга, ИБОХ НАН Беларуси
  1842. Соболь Сергей, Магистр математики и информационных технологий, Белорусский государственный университет, факультет прикладной математики и информатики
  1843. Совик Людмила, Доктор экономических наук, Полесский госуниверситет
  1844. Сокол Валентина, Институт физико-органической химии
  1845. Соколов Максим, кандидат исторических наук, БГПУ
  1846. Соколова Марианна, кандидат исторических наук, нет
  1847. Соколович Анастасия, Центральная научная библиотека имени Якуба Коласа Национальной академии наук Беларуси
  1848. Соколович Екатерина, БГУ
  1849. Соколовская Людмила, РУП ” Институт мясо-молочной промышленности”
  1850. Сокольчик Валерия, Кпндидат философских наук, БЕЛОРУССКАЯ МЕДИЦИНСКАЯ АКАДЕМИЯ ПОСЛЕДИПЛОМНОГО ОБРАЗОВАНИЯ
  1851. Солобай Анастасия, Магистр физ.-мат. наук, НПЦ НАН Беларуси по материаловедению
  1852. Соловей Ирина, к.б.н., ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам’
  1853. Соловей Никита, к.м.н., БГМУ
  1854. Соловей Олег, Кандидат физ.-мат. наук, НИИ ППМИ БГУ
  1855. Соловей Олег, к.ф.-м.н., БГУ
  1856. Соловчук Александр, БрГУ им. А.С.Пушкина
  1857. Соловьёв Виталий, РУП НПЦ НАН Беларуси по продовольствию
  1858. Соловьёв Николай, ГНУ ОИМ НАН РБ
  1859. Солодуха Елена, БГУ
  1860. Солодухо Александр, Кандидат наук, БГУ
  1861. Соломаха Татьяна, НИИ ФХП БГУ
  1862. Соломахо Дмитрий, Кандидат технических наук, ООО «АСТ Эксперт»
  1863. Соломевич Сергей, Кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  1864. Солтан Марина, Кандидат медицинских наук, УО БГМУ
  1865. Сонгаль Мария, Кандидат философских наук, БГПУ
  1866. Сорока Александр, БГУ, Факультет Радиофизики и Компьютерных Технологий
  1867. Сорокина Светлана, доктор медицинских наук, СООО “Мелисса”
  1868. Сороко Олег, Кандидат технических наук, РУП Институт мясо – молочной промышленности
  1869. Сороко Светлана, кандидат филологических наук, Полоцкий государственный университет
  1870. Сосна Людмила, Магистр биологических наук, исследователь, Институт физиологии НАН Беларуси
  1871. Сосницкий Алексей, -, магистр управления, БГУ
  1872. Сосновская Наталья, Институт социологии НАН Беларуси
  1873. Сотский Николай, Доктор пед наук, Бгуфк
  1874. Спиридович Алена, Кандидат биологических наук, доцент, Центральный ботанический сад Нан Беларуси
  1875. Спирина Ольга, РНПЦ “Кардиология”
  1876. Спиров Руслан, Институт радиобиологии НАН Беларуси
  1877. Ставровский Игорь, Институт философии НАН Беларуси
  1878. Стадниченко Марина, БГУ
  1879. Станкевич Алеся, ГрГУ им. Янки Купалы
  1880. Станіславенка Ганна, НАН Беларусі
  1881. Старавойтава Надзея, кандыдат філалагічных навук, БДЭУ
  1882. Старасцін Віктар, НИЦ Курчатовский институт
  1883. Старевич Вячеслав, Бакалавр (преподавал химию школьникам во время и после учёбы в БГУ), Государственная инспекция пробирного надзора
  1884. Старовойтов Валерий, доктор технических наук, профессор, ОИПИ НАН Беларуси
  1885. Старостина Ирина, ИД “Белорусская наука”
  1886. Стасевич Наталья, БГУИР
  1887. Стаселька Кірыл, Інстытут сацыялогіі НАН РБ
  1888. Стасеня Павел, Витебский государственный индустриально-технологический колледж
  1889. Стасеня Тамара, ВГТУ
  1890. Сташкевіч Ігар, Кандыдат фіз.-мат. навук, БДУ
  1891. Стебур Антонина, независимый куратор, исследовательница
  1892. Стельмах Анна, Кандидат искусствоведения, УО БГУКИ
  1893. Степаненко Дмитрий, к.т.н., БНТУ
  1894. Степанов Максим, БНТУ
  1895. Степанович Юрий, БГТУ
  1896. Степанюк Андрей, ГНПО «Оптика, оптоэлектроника и лазерная техника»
  1897. Степук Марина, Нан Беларуси
  1898. Степченко Алеся, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  1899. Стефанин Александр, К.э.н., Белорусская медицинская академия последипломного образования
  1900. Стефанов Владислав, б.с., ИНСТИТУТ ФИЗИКИ НАН Беларуси
  1901. Стефанович Александр, ЦНБ НАН Беларуси
  1902. Стефанович Павел, магистр философских наук, –
  1903. Столярчук Иван, Кандидат физико-математических наук, ООО НекстСофт
  1904. Стрелкова Елена, кандидат наук, БГАТУ
  1905. Стрельцова Галина, Кандидат геолого-минералогических наук, Государственное предприятие «НПЦ по геологии»
  1906. Стреха Николай, БГПУ
  1907. Строк Илона, БГЭУ
  1908. Струтинская Наталья, БНТУ
  1909. Стубеда Светлана, Белорусский государственный университет культуры и искусств
  1910. Стулов Юрий, к.ф.н., МГЛУ
  1911. Ступакевич Марина, кандидат исторических наук, ГрГУ имени Я. Купалы
  1912. Субботина Людмила, Гомельский государственный университет им. Ф .Скорины
  1913. Сугак Вадим, Центр системного анализа и стратегических исследований НАН Беларуси
  1914. Суджаева Светлана, Доктор медицинских наук, РНПЦ “КАРДИОЛОГИЯ”
  1915. Суджаева Светлана, Доктор медицинских наук, РНПЦ “КАРДИОЛОГОЯ”
  1916. Сульжицкий Илья, кандидат социологических наук, Гродненский государственный университет имени Янки Купалы
  1917. Супрон Сергей, Лидская ЦРБ
  1918. Супрунчук Никита, кфн, вуз
  1919. Сухарева Анастасия, УЗ “Клинический родильный дом Минской области”
  1920. Сухонь Екатерина, Магистр, РНПЦ спорта
  1921. Сухопаров Виктор, Магистр юридических наук, НЦЗПИ
  1922. Сухоцкий Альберт, К. Т. Н., Белорусский государственный технологический университет
  1923. Суша Александр, Магистр технических наук, ООО Лаборатория цифровых систем и БГУИР
  1924. Сушкевич Полина, БГМУ
  1925. Сысоев Валерий, Кандидат технических наук, Пенсионер
  1926. Сысоева Вера, кандидат архитектуры, БНТУ
  1927. Сысоева Татьяна, МГЛУ
  1928. Сысоенков Максим, БГУ
  1929. Сысолятин Евгений, ГНУ Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  1930. Сычев Владислав, ОИПИ НАН Беларуси
  1931. Сычева Инна, Кандидат педагогических наук, БГПУ им. М.Танка
  1932. Сямичева Мария, РНПЦ детской хирургии
  1933. Сянькова Вольга, ВДУ імя П.М. Машэрава
  1934. Сівіцкая Наталля, Кандыдат філалагічных навук, БДУФК
  1935. Сідаровіч Віталь, БДУ
  1936. Сілава Святлана, Дацэнт, Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Еупалы
  1937. Сілкоў Станіслаў, Полацкі цэнтр дзяцей і моладзі
  1938. Табальчук Татьяна, Кандидат географических наук, Институт природопользования НАН Беларуси
  1939. Тавтын Роман, ГНПО “Оптика, оптоэлектроника и лазерная техника”
  1940. Тагай Людмила, Пенсионер
  1941. Таланкина Анна, Институт биофизики и клеточной инженерии НАН
  1942. Тамашевич Ярослав, Магистрант НАН РБ
  1943. Тамкович Алиса, БГПУ
  1944. Тапчевская Виктория, Белорусский государственный технологический университет
  1945. Таран Лізавета, Магістр філалагічных навук, БДУ
  1946. Тарасевич Ксения, магистр фил. наук, кафедра РИТ БГТУ
  1947. Тарасенко Илья, Институт тепло- и массообмена имени А.В.Лыкова НАН Беларуси
  1948. Тарасенко Наталья, Кандидат химических наук, Институт физики НАН Беларуси
  1949. Тарасенко Петр, кандидат технических наук, БНТУ
  1950. Тарасова Людмила, РНПЦ эпидемиологии и микробиологии
  1951. Тарченко Надежда, к.т.н., БГУИР
  1952. Телеш Анна, Кандидат сельскохозяйственных наук, Белорусский государственный технологический университет
  1953. Темушева Екатерина, НИО
  1954. Терентьева Татьяна, ИБОХ
  1955. Терехов Сергей, Кандидат наук, ЧПУП “ЛТ-Древ”
  1956. Терехов Сергей, Кандидат физ.-мат. наук, Институт физики НАН Беларуси
  1957. Терехов Сергей, к.т.н., Государственное предприятие “Институт жилища – НИПТИС им. Атаева С.С.”
  1958. Терехова Ирина, Кандидат технических наук, Государственное предприятие “Институт жилища НИПТИС им. Атаева С.С”.
  1959. Терехова Мария, ГНУ “Институт биофизики и клеточной инженерии НАН Беларуси”
  1960. Терехова Мария, Магистр физико-математических наук, Белорусский государственный университет
  1961. Терещенко Александр, Национальный банк Республики Беларусь
  1962. Терещенко Мария, БГУ
  1963. Тесевич Ольга, БГУ
  1964. Тимофеев Георгий, НИИ ФХП БГУ
  1965. Тимохова Марина, РУП “Институт картофелеводства и плодоовощеводства” НАН РБ
  1966. Тимохович Олег, БГУ
  1967. Тимощенко Андрей, к.ф.-м.н., Белоруский государственный университет
  1968. Тимощенко Игорь, Белорусский государственный университет
  1969. Тимченко Анастасия, МГХК им. А.К.Глебова
  1970. Титов Владислав, УО ВГМУ
  1971. Титовец Елена, Кандидат исторических наук, Центральная научная библиотека НАН Беларуси
  1972. Тихомиров Валерий, Кандидат биологических наук, Белорусский государственный университет
  1973. Тихомирова Елена, кандидат филологических наук, БГУ
  1974. Тихоненко Елена, кандидат филологических наук, МГЛУ
  1975. Тищенкова Екатерина, БГУ, физический факультет
  1976. Ткачук Виктор, ОХП НИИ ИП с ОП
  1977. Ткачёв Алексей, Магистр экономики, ИБ БГУ
  1978. Тоболевич Таттяна, БрГТУ
  1979. Толочко Ольга, доктор юридических наук, Белорусский государственный университет
  1980. Томашевская Ольга, Государственное учреждение образования
  1981. Томашевский Кирилл, доктор юридических наук, Международный университет “МИТСО”
  1982. Топоркова Екатерина, БГУ
  1983. Торканевский Андрей, Кандидат исторических наук, Исторический факультет БГУ
  1984. Травкина Мария, Институт биоорганической химии НАН Беларуси
  1985. Третьяк Евгений, К. Х. Н.
  1986. Третьякова Антонина, Институт физики НАН Беларуси
  1987. Троцюк Людмила, Институт физики, НАН Беларуси
  1988. Трутнева Аляксандра, бакалаўр, Lingualand
  1989. Трухан Станислав, ОИПИ НАН Беларуси
  1990. Трушко Вероника, УЗ Национальная Антидопинговая лаборатория
  1991. Трясунова Ольга, БГУ
  1992. Тугай Ольга, БГУ
  1993. Тулейко Анастасия, ГНУ ИММС НАН Беларуси
  1994. Туленкова Валерия, ООО Малберри Клаб частная школа английского языка
  1995. Тупицына Наталья, МГУ имени А.А. Кулешова
  1996. Тур Валентина, БГУ
  1997. Тур Виталий, Кандидат филологических наук, Минский государственный лингвистический университет
  1998. Турарбекова Роза, кандидат исторических наук, БГУ
  1999. Тушина Анастасия, к.м.н., УО БГМУ
  2000. Тыкун Александр, канд. физ.-мат. наук, ММФ БГУ
  2001. Тюнина Елена, УО “БГАТУ”, г. Минск
  2002. Тябус Елена, Бакалавр, Частная школа Апельсин-100 баллов
  2003. Тявловская Тереза, Бнту
  2004. Углянец Сяргей, Былы супрацоўнік Інстытута эксперыментальнай батанікі ім. В.Ф. Купрэвіча
  2005. Уласевич Андрей, кандидат физ.-мат. наук, Институт физики НАН Беларуси
  2006. Ульянова Екатерина, БГУ
  2007. Урбан Дарья, Магистр социологических наук, Исследовательский центр BEROC
  2008. Урбан Игорь, Кандидат технических наук, ЧП “Урбан Тим”
  2009. Урбан Мария, Кандидат педагогических наук, Белорусский государственный педагогический университет
  2010. Урбан Полина, Доктор, Университет Западной Австралии
  2011. Урбанович Сергей, БГУИР, НИЧ
  2012. Усик Анастасия, Аспирант, Институт экспериментальной ботаники им. В.Ф. Купревича
  2013. Уснич Савелий, БГУ, биологический факультет
  2014. Усович Татьяна, магистр биологических наук, Бывший младший научный сотрудник РНПЦ ОМР
  2015. Усовская Элина, Кандидат культурологии, БГУ
  2016. Усоский Вадим, Магистр химических наук, Сооо Ароматик
  2017. Усоский Денис, Магистр химических наук, KIST
  2018. Успенский Федор, Доктор филологических наук, Институт русского языка РАН
  2019. Устин Владимир, НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам
  2020. Фалко Алина, НИИ ФХП БГУ
  2021. Фалолеева Мария, Кандидат географических наук, МОО Экопроект
  2022. Федарэнка Ганна, Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі
  2023. Федоров Евгений, Белорусский государственный университет транспорта
  2024. Федорович Николай, МГЛУ
  2025. Федорцова Татьяна, БГПУ им. М.Танка
  2026. Федотова Вера, Магистр, Месяц Фотографии в Минске
  2027. Фенчук Екатерина, Студент
  2028. Фень Анастасия, Институт порошковой металлургии имени академика О.В.Романа
  2029. Филатова Дарья, Институт физиологии НАН Беларуси
  2030. Филатченкова Ольга, БГУИР
  2031. Филимоненко Дмитрий, НАН Беларуси
  2032. Филинская Лариса, Кандидат философских наук, БГУ
  2033. Филиппов Андрей, Кормей Диана
  2034. Филиппова Людмила, Кандидат наук, Академия управления
  2035. Филипцова Галина, Кандидат биологических наук, БГУ
  2036. Филипченко Всеволод, ГНПО “Оптика, оптоэлектроника и лазерная техника”
  2037. Филютич Иван, б.с., Институт энергетики НАНБ
  2038. Финогенов Артём, Кандидат ветеринарных наук, доцент, Предприятие
  2039. Фисенко Сергей, доктор физико-математических наук, Институт тепло-массообмена НАН Беларуси
  2040. Фисюнов Александр, К.М.Н., ВГМУ
  2041. Фицнер Татьяна, Кандидат филологических наук, ГГУ им. Ф. Скорины
  2042. Флоризяк Ирина, Детская школа искусств N2 г.Минска
  2043. Флікоп-Світа Галіна, Кандыдат мастацтвазнаўства, Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі
  2044. Фомин Геннадий, БГУКИ
  2045. Фомина Елена, кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  2046. Фомич Максим, Институт физико-органической химии НАН Беларуси
  2047. Фомичева Анна, 8ГП
  2048. Фомичёва Людмила, кандидат физ.-мат. наук, БГУИР
  2049. Францкевич Кирилл, ГНПО “Оптика, оптоэлектроника и лазерная техника”
  2050. Фролов Юрий, БНТУ
  2051. Фролова Татьяна, Магистр биологических наук, ГНУ” Институт экспериментальной ботаники им. В.Ф. Купревича” НАН Беларуси
  2052. Фундатор Татьяна, Кандидат филологических наук, ГрГУ им. Я. Купалы
  2053. Фурсевич Алиса, БГУ
  2054. Фядзюшка Ілья, БДУ
  2055. Хадановіч Андрэй, Беларускі дзяржаўны універсітэт
  2056. Хадарович Анна, ОИПИ НАН Беларуси
  2057. Халили-Квасова Светлана Вячеславовна Светлана, БГУ
  2058. Харитонова Вероника, БГУ
  2059. Харитончик Сергей, Кандидат биологических наук, Университет Мичигана
  2060. Харламава Вольга, Магістр, МГЭІ (звольнілась)
  2061. Харчевник Мария, Белорусский государственный университет
  2062. Хвесько Иван, Магистр биологических наук, ИНСТИТУТ БИОХИМИИ БИОЛОГИЧЕСКИ АКТИВНЫХ СОЕДИНЕНИЙ НАЦИОНАЛЬНОЙ АКАДЕМИИ НАУК БЕЛАРУСИ
  2063. Хвощинская Людмила, Канд. физ.-мат. наук, Белорусский государственный аграрный технический университет
  2064. Хидченко Светлана, Доцент, БГМУ, 2-я кафедра внутренних болезней
  2065. Хлиманков Дмитрий, Кандидат технических наук, РУП “НПЦ НАН Беларуси по продовольствию”
  2066. Хмилевская Елена, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  2067. Ходяков Вячеслав, БНТУ
  2068. Холод Оксана, МГЛУ
  2069. Хома Михаил, ФТИ НАН Беларуси
  2070. Хоминич Александр, БГУИР
  2071. Хомич Андрей, РУП НИИ Институт рыбного хозяйства
  2072. Хомич Гордей, Кандидат педагогических наук, БГУ
  2073. Хорецкий Матвей, НИИ ФХП БГУ
  2074. Хорошко Дмитрий, канд. физ.-мат. наук, Институт физики НАН Беларуси
  2075. Хорт Аляксандр, Ph.D., KTH Royal Institute of Technology (Cтакгольм)
  2076. Хорт Николай, ФТИ НАН Беларуси
  2077. Хотина Елена, Кандидат экономических наук, Институт бизнеса БГУ
  2078. Хотляник Наталья, Центпальный ботанический сад Нан Беларуси
  2079. Хотомцева Марина, Не имею, Белорусский национальный технический университет
  2080. Хотченкова Татьяна, Магистр физ.-мат. наук, Институт Физики НАН Беларуси
  2081. Храмов Владимир, Белорусский государственный университет
  2082. Храмцова Анастасия, МГЛУ
  2083. Хроль Игорь, ФТИ НАН Беларуси
  2084. Хрущев Евгений, БНТУ
  2085. Худолей Андрей, к.т.н., Институт тепло- и массообмена имени А.В.Лыкова НАН Беларуси
  2086. Хурса Раиса, Канд.мед.наук, доцент, Белорусский государственный университет
  2087. Цавловский Дмитрий, ИФОХ НАН Беларуси
  2088. Цвиль Мария, Магистр, МБА БГУ
  2089. Цвирко Дмитрий, Институт истории НАН Беларуси
  2090. Цвирко Руслан, Кандидат биологических наук, Институт экспериментальной ботаники имени В.К.Купревича НАН Беларуси
  2091. Церковская Нина, Белорусский государственный университет культуры и искусств
  2092. Цибульская Илона, Кандидат химических наук, Институт биоорганической химии
  2093. Цикунов Ал-Др, к.ф.-м.н., БГУ
  2094. Циуля Ксения, Магистр, МГЛУ
  2095. Цмыг Андрей, Институт Философии НАН Беларуси
  2096. Цукерман Юлия, Кандидат биологических наук, ЦВР “Эмбрио”
  2097. Цыбульская Наталья, Кандидат социологических наук, Институт социологии Национальной академии наук Беларуси
  2098. Цыганок Владислав, Аспирант, Международный центр квантовых технологий
  2099. Цымбал Аляксандр, МДЛУ
  2100. Цырулик Надежда, Кандидат педагогических наук, УО МГПУ им. И.П. Шамякина
  2101. Чабуркина София, ГГТУ им. П.О. Сухого
  2102. Чайковский Артур, Институт физики НАН Беларуси
  2103. Чалый Юрий, Bristol-Myers Squibb
  2104. Чарлинская Елена, Канд.биол.наук, БГМУ
  2105. Чарняўская Марыя, Кандыдат біялагічных навук, БДУ
  2106. Чарэшнеў Аляксей, БДУ
  2107. Чаус Станислав, Национальный художественный музей Республики Беларусь
  2108. Чеботарёв Лев, Институт микробиологии НАН Беларуси
  2109. Чепелева Доминика, Институт химии новых материалов Нан Беларуси
  2110. Чепиков Михаил, БГУ
  2111. Червань Александр, кандидат наук, Белорусский государственный университет
  2112. Черенкевич Игорь, Дек
  2113. Черкас Сергей, канд. физ.-матем. наук, НИИ ЯП БГУ
  2114. Черкес Татьяна, Учреждение образования “Гродненский государственный университет имени Янки Купалы”
  2115. Черникова Галина, ИФОХ НАНБ
  2116. Чернин Ростислав, к.т.н., доцент, Белорусский государственный университет транспорта
  2117. Черноморец Анна, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  2118. Чернышевич Артём, ГНПО Оптика, оптоэлектроника и лазерная техника
  2119. Чернявская Лариса, Школа «Наследие»
  2120. Чернявская Лилия, УО “Белорусский торгово-экономический университет потребительской кооперации”
  2121. Чернявская Надежда, БГУ, Химический факультет
  2122. Чернявская Татьяна, БГУФК
  2123. Чернявская Юлия, кандидат культурологии, БГУКИ
  2124. Чернявский Евгений, канд. наук, НИИ ФХП БГУ
  2125. Черняк Юрий, Кандидат социологических наук, Институт социологии
  2126. Чернякевич Ирина, Кандидат исторических наук, Гродненский государственный медицинский университет
  2127. Черчес Мария, Центральный ботанический сад Национальной академии наук Беларуси
  2128. Чиж Константин, Кандидат медицинских наук, БГМУ
  2129. Чижевский Вячеслав, Канд. Физ.-мат. Наук, Институт физики
  2130. Чижова Анастасия, Бакалавриат, БГУ
  2131. Чилик Юлия, НИИ ФХП БГУ
  2132. Чиндарева Мария, магистр биологических наук, Институт микробиологии НАН Беларуси
  2133. Чишанков Игнат, Институт химии новых материалов НАН РБ
  2134. Чубис Павел, к.т.н., БГТУ
  2135. Чударь Александра, МГЛУ
  2136. Чудиловская Екатерина, Институт физиологии
  2137. Чумаков Алексей, НИИ ПФП
  2138. Чумаченко Мария, БГУ
  2139. Чупик Виктория, Без степени, БГУ
  2140. Чурбанов Юрий, Кандидат физико-математических наук, БГУ
  2141. Чурилович Дарья, научное учреждение “ОИЭЯИ-Сосны”
  2142. Чухольский Антон, Магистр технических наук, Институт ЖКХ НАН Беларуси
  2143. Чёрный Владислав, УО “Витебский государственный технологический университет”
  2144. Шабасова Марина, Кандидат исторических наук, БГУ
  2145. Шабуня Полина, Кандидат наук, ИБОХ НАН Б
  2146. Шавель Алексей, Белорусский государственный университет
  2147. Шавель Мария, БГУ
  2148. Шавель Наталья, кандидат физ.-мат. наук, БНТУ
  2149. Шагова Татьяна, кандидат физико-математических наук, БГУ
  2150. Шадурская Людмила, БГМУ
  2151. Шайкова Антонина, ВГМУ
  2152. Шакун Василий, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  2153. Шакун Татьяна, Магистр педагогических наук, ИПКиП БГПУ
  2154. Шалесная Надежда, Магистр, Минский государственный лингвистический университет
  2155. Шамко Александр, ИТМО
  2156. Шамова Екатерина, К.б.н, БГУ
  2157. Шапиро Михаил, ИБОХ НАН Беларуси
  2158. Шапкин Александр, ОИПИ НАН Беларуси
  2159. Шаптуренко Марина, Доктор биологических наук, Институт генетики и цитологии НАНБ
  2160. Шарая Оксана, Центр детской онкологии и гематологии
  2161. Шарко Ольга, Кандидат химических наук, Институт физико-органической химии НАН Беларуси
  2162. Шатарнова Татьяна, ГНУ “Институт генетики и цитологии” НАН Беларуси
  2163. Шатерник Юлия, СШ 49 г.Минска
  2164. Шафалович Анна, Кандидат юридических наук, Белорусский гсударственный экономический университет
  2165. Шафранский (Shafransky) Яков (Yakov), Кандидат физико-математических наук (Ph.D), Объединенный институт проблем информатики НАН Беларуси (United Institute of Informatics Problems of NAS Belarus)
  2166. Шахоўская Святлана, Кандыдат філалагічных навук, Незалежны даследчык беларускай мовы
  2167. Шахрай Дмитрий, УО “Белорусский государственный аграрный технический университет”
  2168. Шаціла Віктар, НПЦ НАН Беларусі па матэрыялазнаўстве
  2169. Шачек Татьяна, К.т.н., БГТУ
  2170. Шашкова Елизавета, НИУ “Институт ядерных проблем” БГУ
  2171. Шаўлякова-Барзенка Ірына, кандыдат філалагічных навук, БДУ
  2172. Швед Вячаслаў, доктар гістарычных навук, пенсіянер
  2173. Шведов Алексей, Физико-технический институт национальной академии наук Беларуси
  2174. Шевелев Дмитрий, кандидат исторических наук, Белорусский государственный университет
  2175. Шевелёва Олеся, Белорусский государственный университет
  2176. Шевко Надежда, Магистр права, БГУ
  2177. Шевко Роман, магистр (исследователь), ГрГУ им. Янки Купалы
  2178. Шевченко Гвидона, Кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  2179. Шевченко Дмитрий, кандидат технических наук, Белорусский государственный университет транспорта
  2180. Шевченко Мария, НИИ ФХП БГУ
  2181. Шевченко Яна, магистр, НАН Бнларуси
  2182. Шевчук Тимур, кандидат химических наук, Белгосуниверситет
  2183. Шейко Анна, БГУ
  2184. Шелест Оксана, кандидат социологических наук, Научно-исследовательское учреждение “Аналитическая группа ЦЕТ”
  2185. Шемет Людмила, ГНУ «ОИЭЯИ-Сосны»
  2186. Шемет Людмила, ММФ, БГУ
  2187. Шестак Анатолий, Барановичская городская поликлиника 2
  2188. Шестак Анатолий, НПЦ НАНБ по материаловедению
  2189. Шестиловская Екатерина, Молодечненский государственный музыкальный колледж им. М.К.Огинского
  2190. Шидловская Анна, Институт природопользования НАН Беларуси
  2191. Шикун Марина, НИИ ФХП БГУ
  2192. Шилкин Владимир, Пенсионер ( ст преподаватель БГУИР)
  2193. Шилова Ирина, Университет
  2194. Шилова Ирина, кандидат технических наук, Белорусско-Российский университет
  2195. Шимак Елена, кандидат исторических наук, БГУ
  2196. Шиман Дмитрий, Кандидат химических наук, НИИ ФХП БГУ
  2197. Шиманович Ольга, Институт Микробиологии НАН Беларуси
  2198. Шиманская Татьяна, ЦДОД и М “Маяк”
  2199. Шимкевич Андрей, К.б.н, БГТУ
  2200. Шимко Анна, Институт физики НАН Беларуси
  2201. Шингареев Александр, Кардиология
  2202. Шинкевич Марина, Институт генетики и цитологии НАНБ
  2203. Шишко Галина, НИИ ФХП БГУ
  2204. Шишлова-Соколовская Анастасия, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  2205. Шкаруба Антон, к.г.н., Эстонскі універсітэт прыродазнаўчых навук
  2206. Шкель Татьяна, ИБОХ НАНБ
  2207. Шкляр Светлана, БГПУ им.М.Танка
  2208. Шклярык Вадзім, кандыдат філалагічных навук, Інстытут мовазнаўства імя Якуба Коласа НАН Беларусі
  2209. Шкурова Елена, Кандидат нак, Институт социологии НАН Беларуси
  2210. Шкурская Татьяна, БИП, Минск
  2211. Шлапакова Татьяна, ЦБС НАН Беларуси
  2212. Шлык Владимир, Доктор физ.-мат. наук, УГЗ МЧС Республики Беларусь
  2213. Шляхтич Елена, НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам
  2214. Шмыгина Алеся, Средний, УП “Виток”
  2215. Шнип Александр, кандидат физико- математических наук, Институт тепло- и массообмена НАН Беларуси
  2216. Шода Марына, Кандыдат філалагічных навук, БДУ
  2217. Шолух Антон, К.б.н., Fred Hutchinson Cancer Research Center
  2218. Шостак Дарья, Уз “36я ГП”, РКЦ
  2219. Шохалевич Татьяна, БНТУ
  2220. Шпак Аляксей, НАН Беларусі
  2221. Шпак Павел, Кандидат физ.-мат. наук, Институт физики НАН Беларуси
  2222. Шпарага / Shparaga Ольга / Olga, Кандидат философских наук, Европейский колледж Liberal Arts в Беларуси (ECLAB)
  2223. Шпортько Владимир, ОИМ НАН Беларуси
  2224. Шрубок Александра, ктн, БГТУ
  2225. Штефан Лариса, кандидат геолого-минералогических наук, доцент, БГУФК
  2226. Штукатер Дмитрий, Магистр физико-математических наук, БГУ
  2227. Шудейко Мария, БГУ
  2228. Шулейко Ольга, к.э.н., Институт экономики НАН
  2229. Шуленкова Варвара, ИФ
  2230. Шулинский Роман, Институт генетики и цитологии НАН, БГУ
  2231. Шульга Александр, Кандидат физико-математических наук, Белорусско-Российский университет
  2232. Шулья Юлия, Международный государственный экологический институт им. А.Д. Сахарова
  2233. Шулякоўская Марыя, БДУ
  2234. Шуман Андрей, кандидат философских наук, Белорусский государственный университет (в прошлом)
  2235. Шумовец Вадим, к.м.н., РНПЦ «Кардиология»
  2236. Шундалов Максим, кандидат ф.-м. наук, БГУ
  2237. Шункевич Андрей, Институт физико-органической химии НАН Беларуси
  2238. Шункевич Даниил, кандидат технических наук, БГУИР
  2239. Шупенько Татьяна, Кандидат политических наук, БГПУ им. М. Танка
  2240. Шустиков Антон, ГНУ ИФОХ НАН Беларуси
  2241. Шустикова Ксения, НИЧ БГУИР НИЛ 4.5
  2242. Шустова Елизавета, Институт физики НАН Беларуси
  2243. Шутова Анна, Кандидат биологических наук, Центральный ботанический сад НАН Беларуси
  2244. Шутова Ольга, Кандидат исторических наук, Лаборатория скориноведения
  2245. Шутова Татьяна, кандидат химических наук, Институт химии новых материалов НАН Беларуси
  2246. Шушкова Елена, НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам
  2247. Шушунова Татьяна, Кандидат социологических наук, БГПУ им. М. Танка
  2248. Шылак Анастасія, Бакалаўр, Samavita – адукацыйны цэнтр
  2249. Шыманская Вольга, кандыдат філалагічных навук, БДПУ
  2250. Шыпіла Уладзімір, НАН Беларусі
  2251. Шэршань Іван, БГУ
  2252. Шэстак Юлія, БНТУ
  2253. Шёлковый Дмитрий, Кандидат физико-математических наук, Институт физики НАН Беларуси
  2254. Щаюк Анна, Кандидат биологических наук, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси
  2255. Щемелёв Максим, Кандидат Физ.-Мат. Наук, Институт физики НАН Беларуси
  2256. Щербакова Валентина, Химический Факультет, БГУ
  2257. Щербач Ирина, МГЛУ
  2258. Щербин Дмитрий, д.б.н., Институт биофизики и клеточной инженерии НАНБ
  2259. Щетко Валентина, магистр экономических наук, ГНУ “Центр системного анализа и стратегических исследований НАН Беларуси”
  2260. Щитцова Анастасия, магистр, БГУКИ
  2261. Щур Илья, ОИМ НАН Беларуси
  2262. Щучко Татьяна, УО «МГКИ»
  2263. Щёколова Анастасия, кандидат наук, Институт микробиологии НАН Беларуси
  2264. Эйсмонт Олег, Доктор медицинских наук, РНПЦ травматологии и ортопедии
  2265. Эльяшевич Илона, БНТУ, кафедра «Градостроительство»
  2266. Юбко Александр, MSc, НИЧ БГУИР
  2267. Юденко Ольга, К.т.н., РУП “Научно-практический центр Национальной академии наук Беларуси по продовольствию”
  2268. Юденкова Татьяна, РНПЦ эпидемиологии и микробиологии
  2269. Юрчик Ксения, Кандидат медицинских наук, БГМУ
  2270. Юхимук Андрей, Центральный ботанический сад НАН Беларуси
  2271. Юхно Ольга, ГУО “Средняя школа 223 г. Минска”
  2272. Юхович Гретта, МЦ Синлаб
  2273. Юшкевич Артемий, БГУ
  2274. Юшкевич Дмитрий, ФТИ НАН Беларуси
  2275. Юшкевич Янина, Бгпу
  2276. Ядревский Олег, БГУ
  2277. Ядченко Екатерина, БГУ, факультет международных отношений
  2278. Якимович Виктория, Кандидат педагогических наук, Бнту
  2279. Якимчик Виктория, Институт биоорганической химии НАН РБ
  2280. Якимчук Дмитрий, Кандидат физико-математических наук, ГО «НПЦ НАН Беларуси по материаловедению»
  2281. Яковлева Алина, Институт химии новых материалов НАН Беларуси
  2282. Яковлева Виолетта, магистр, Институт социологии НАН Беларуси
  2283. Яковлева Марина, НИИЯП БГУ
  2284. Яковлева Мария, Б.с., НПЦ по продовольствию
  2285. Яковлева Наталья, НАН Беларуси
  2286. Якубаў Віктар, кандыдат гістарычных навук, Полацкі дзяржаўны ўніверсітэт
  2287. Якубовская Татьяна, БНТУ
  2288. Якубцевич Руслан, Доктор медицинских наук, Гродненский государственный медицинский университет
  2289. Янкута Ганна, Кандыдат філалагічных навук, Незалежная даследчыца
  2290. Янов Андрей, Магистр педагогических наук, ГУО “Средняя школа №61 г. Минска”
  2291. Янута Григорий, Кбн, ГНПО “НПЦ НАН Беларуси по биоресурсам”
  2292. Янушко Ольга, ГрГУ имени Янки Купалы
  2293. Янчук Владимир, Доктор психологических наук, Академия последипломного образования
  2294. Ярош Екатерина, ГГУ имени Франциска Скорины
  2295. Ярошевич Ирина, БГУ
  2296. Ярошевич Ксения, Научное учреждение “ОИЭЯИ-Сосны”
  2297. Ярук Анна, БГТУ
  2298. Яскевич Алексей, Philology.BY (ранее – НАНБ, БГУ, МГЛУ)
  2299. Яськова Марина, МЦ Алкоспас
  2300. Ясюк Іван, Без, Цэнтр даследаванняў беларускай культуры мовы і літаратуры НАН Беларусі
  2301. Яцкив Анна, Институт генетики и цитологии НАН Беларуси

 

ЛЯТУЧЫ ЎНІВЕРСІТЭТ — гэта некамерцыйная ініцыятыва, дзе любы жадаючы можа навучацца бясплатна.
Але гэтага ўсяго не было б без падтрымкі неабыякавых.
Напішыце каментар